ווילי רוטנשטיינר: המנהל דורש מיליון ש"ח תמורת עזיבה

בהתאחדות חוששים: האוסטרי יפנה לאופ"א, ניסיון להגיע איתו לעמק השווה. שלושה מחברי הוועדה המקצועית מתנגדים למינוי יוסי אבוקסיס למאמן הנבחרת

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  14.06.20 - 08:25
תחילת כתבה

בהתאחדות לכדורגל מקווים השבוע להגיע להבנות עם המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר על סיום דרכו. האוסטרי שהגיע אתמול (שבת) לסמי עופר למשחק בין מכבי חיפה לבית"ר ירושלים וניסה להמשיך לשדר עסקים כרגיל, מחזיק בחוזה לעוד שנתיים בעלות מעביד של 5.6 מיליון ש"ח.

בהתאחדות חוששים שרוטנשטיינר יילך למאבק משפטי מולם באופ"א ולכן מנסים להגיע להבנות כספיות ולעמק השווה. על פי גורמים בהתאחדות, רוטנשטיינר דורש מיליון שקלים, סכום גבוה עבור ההתאחדות שראשיה משוחחים עם סוכנו.

בינתיים, בפורום המקצועי של ההתאחדות קיימות דעות נגד ההחלטה לסיים את דרכו של רוטנשטיינר. על פניו, מדובר בוועדה שיכולה רק להמליץ, ואינה מוסמכת להחליט בנושא. יו"ר ההתאחדות אורן חסון יוכל להעביר כל החלטה בהנהלת ההתאחדות, שם הוא זוכה לתמיכה רחבה. מצד שני, אם אכן הוועדה המקצועית תהיה נגד ההחלטה, הדבר עשוי לגרום לפירוקה.

באשר למאמן הלאומי החדש שאולי יתמנה, בפורום המקצועי הביעו התנגדות גם למינויו של יוסי אבוקסיס, השם המועדף על ראשי ההתאחדות. לפחות שלושה מחברי הוועדה יתנגדו אם תישאל דעתם, כאשר רוני לוי, ניר קלינגר וברק בכר זוכים לתמיכה גדולה יותר מזו שיש למאמן הפועל ב"ש.

לדבריהם, אבוקסיס נכשל כבר בקמפיין הנבחרת, כעוזרו של אלי גוטמן ולהוציא גביע אחד עם בני יהודה, בשלב זה אין לו רזומה מספק, על מנת לסמן אותו כמועמד מוביל לאימון הנבחרת. בוודאי, כאשר משווים אותו למאמנים האחרים שהוזכרו.  "הרזומה של המועמדים האחרים טוב משלו", אמר אחד מחברי הוועדה.