"לברקוביץ' רקורד גזעני, פסול ערכית לאמן בנבחרת"

חה"כ לשעבר, עיסאווי פריג', שלח מכתב לשר הספורט ויו"ר ההתאחדות: "מינויו איננו ראוי ובלתי מתקבל על הדעת". במקביל, קשר העבר לא פסל אפשרות לאמן יחד עם אבוקסיס

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  30.06.20 - 09:32
תחילת כתבה

חבר הכנסת לשעבר, עיסאווי פריג', שלח הבוקר מכתב לשר הספורט, חילי טרופר וליו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון, שבו דרש שלא למנות את אייל ברקוביץ' למאמן נבחרת ישראל, זאת בשל "רקורד של התבטאויות גזעניות".

"אינני יודע עם מועמדותו של אייל ברקוביץ' אכן נבחנת על ידכם", כתב פריג', "אך ברצוני להתריע כי מינויו של מי שמאחוריו שובל מכוער של התבטאויות גזעניות ומפלות, גם נגד שחקני הנבחרת, איננו ראוי ובלתי מתקבל על הדעת במיוחד כשמדובר בנבחרת שלא מעט משחקניה הם אזרחים ערבים או מוסלמים".

עוד נכתב כי: "התבטאותו החמורה ביותר של ברקוביץ' ביחס לנבחרת היתה אמירתו כי קפטן הנבחרת ביברס נאתכו, לא יכול לשמש בתפקידו, מכיוון שמיאן לשיר בקול 'נפש יהודי הומיה'. האמירה הזו לא כוונה רק לנאתכו, אלא לכל שחקן לא יהודי, שלפי ברקוביץ צריך להבין כי יש גבול לשאיפותיו. לא מדובר בסכסוך אישי שניתן לסגור בלחיצת יד, כי אם בהתנשאות גזענית ולאומנית, שמי שאמר אותה לא ראוי להנהיג את נבחרת ישראל".

"היו התבטאויות רבות נוספות", סיכם פריג'. "אבל די באלו כדי להבהיר כי ברקוביץ' פסול ערכית מלשמש כמאמן נבחרת ישראל. אדם עם רקורד גזעני שכזה, לא היה ראוי בכל מקרה לשמש בתפקיד, אך בוודאי ובוודאי כשיהיה עליו לאמן ולהנהיג שחקנים רבים, שהיו, אם אישית ואם כקבוצה, מושא לגזענותו".

למרות המכתב, נודע כי ברקוביץ' ניהל שיחה לא מכבר עם יו"ר ההתאחדות אורן חסון, שיחה אותה לא הכחיש שחקן העבר והפרשן בהווה. ברקוביץ' הבטיח לעזוב את כל תפקידיו בתקשורת וסיפר כי כסף לא יהווה בעיה. בהתאחדות סיפרו כי לא מן הנמנע שברקוביץ' ימונה יחד עם יוסי אבוקסיס במקומו של אנדי הרצוג, מהלך שעל פי מקרובים לשני המאמנים, הם אינם פוסלים.