אברהם גרנט: סיכוייו לאימון הנבחרת עלו

ועדת האיתור התכנסה ותקיים שתי פגישות נוספות בשבוע הבא, בהתאחדות סבורים: "זה או הוא או אבוקסיס, כל היתר לא רלוונטיים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  15.07.20 - 07:13
תחילת כתבה

הלובי שגורמים בכדורגל הישראלי עושים עבור אברהם גרנט מתחיל לעבוד. המאמן עם הרזומה הטוב ביותר מבין המועמדים שמר על שתיקה עד אתמול (שלישי) ולא התבטא בנושא אימון נבחרת ישראל, אבל יממה אחרי שאייל ברקוביץ' הסיר את מועמדותו ומתח ביקורת חריפה על וועדת האיתור, גרנט הרצה במרכז הבינתחומי והעביר מסר כי ירצה לאמן את הכחולים-לבנים ושהוא, בניגוד לברקוביץ', מכבד את נציגי הוועדה. בסביבתו של יוסי אבוקסיס, שהיו בטוחים עד אתמול כי אין שאלה לגבי מינויו למאמן הלאומי, טוענים כעת כי יש לחץ לתת את המפתחות למי שכבר שימש בתפקיד.

"הקרב הוא בין גרנט לאבוקסיס. כל היתר לא רלוונטיים", אמר גורם בהתאחדות לכדורגל, כשמאמן הפועל באר שבע עדיין מוביל. הבוקר (רביעי) נפגשה הוועדה שוב ואליה הגיע המנהל הטכני, ווילי רוטנשטיינר, שהתבקש להכין מצגת על פרופיל המאמן הלאומי. הוועדה החליטה על היעדים והמטרות למאמן לשנתיים הקרובות, כשהסיכוי לעלות מהמפעלים שיהיו בתקופה הזו קלושים.

בשלב הראשוני ישבו המועמדים עם רוטנשטיינר ולא עם כל חברי הוועדה. אחרי הפגישה עם האוסטרי, הוא הגיש את המלצותיו, ואחרי סינון יגיעו לשיחות עם אורן חסון, שינו זוארץ, אלי כהן ואלי אוחנה. מלבד גרנט ואבוקסיס יגיעו לשיחות עם רוטנשטיינר גם ניר קלינגר, רוני לוי וייתכן שרן בן שמעון.

להלן ההודעה הרשמית שיצאה: "חברי ועדת האיתור - יו"ר ההתאחדות אורן חסון, אלי אוחנה, אלי כהן, יו"ר הוועדה המקצועית שינו זוארץ, המנהל הטכני ווילי רוטנשטיינר ומנכ"ל ההתאחדות רתם קמר סיימו לפני מספר דקות את פגישתם השנייה. במהלך הפגישה הציג רוטנשטיינר את הקריטריונים המרכזיים לבחינת המאמן הלאומי המיועד - ניסיון, מקצועיות, מנהיגות חברתית ומנטאלית, מאפיינים אישיותיים, חזון מקצועי ועוד. בהתאם לפרמטרים הללו ואחרים, מיפו חברי הוועדה את המועמדים הפוטנציאליים לאימון הנבחרת הבוגרת".

"הוועדה תקיים שתי פגישות נוספות בשבוע הבא, בימים ראשון ורביעי, בהן ייבחן באופן נקודתי כל אחד מהמאמנים שנמצאו מתאימים על פי הקריטריונים האמורים, יצומצם מספר המועמדים ויוחלט את מי מהם לזמן לראיונות עם המנהל הטכני".