הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סיוט הקורונה": בסקוטלנד מתקשים להאמין

"מאכזב", "מכה", "קשה" - באי הבריטי ניתחו. קלארק: "אנחנו נקבע אם האומה תחייך או לא"; רוברטסון: "נסתדר עם הקלפים שקיבלנו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  07.10.20 - 18:08
תחילת כתבה

יש שיגידו שאין לשמוח בכאבו של אחר, אבל הבשורה הקשה שקיבלה הערב (רביעי) נבחרת סקוטלנד - מחדירה לא מעט אופטימיות בקרב נבחרת ישראל. יממה לפני המשחק הגורלי שייקבע מי תקבל הזדמנות להעפיל ליורו, הנבחרת מהאי הבריטי הודיעה על שלושה שחקנים ואיש צוות שנכנסו לבידוד: סטיוארט ארמסטרונג, קיירן טירני, ראיין כריסטי והפיזיותרפיסט.

על ארמסטרונג, סטיב קלארק עוד יכול היה לוותר - אבל האיבוד של טירני וכריסטי מהותי הרבה יותר עבור מאמן הסקוטים. "זו בשורה מאכזבת מאוד", הוא אמר בהודעה הרשמית, "אבל הדבר החשוב ביותר הוא בריאותם ובטיחותם של השחקנים ואנשי הצוות. ברגע שקיבלנו את תוצאות הבדיקות החיוביות, הודענו לכל הגורמים הרלוונטיים במדינה וכך גם לקבוצות האם של השחקנים".

"איבדנו שישה שחקנים מהסגל", הוסיף מאמן הסקוטים במסיבת העיתונאים לקראת ההתמודדות מאוחר יותר. "זה תלוי בנו אם נגרום לאומה כולה לחייך מחר בלילה או לא. אנחנו יודעים שכולם עומדים מאחורינו. יש לי כמה החלטות לקבל בנוגע לסגל עכשיו, ועל זה אני שם את מירב הפוקוס. מה שקרה - קרה. הבריאות חשובה יותר מהכדורגל, אבל כמאמן אני צריך לוודא שאנחנו מגיעים במצב רוח המתאים ומוכנים להשיג תוצאה חיובית".

קפטן הנבחרת, אנדי רוברטסון, הוסיף: "אנחנו לא יכולים לשלוט במה שקורה, אף אחד לא יכול. למרבה הצער, לא נצליח להחזיר את השחקנים שבבידוד. אלה הקלפים שקיבלנו ולא נוכל לשנות זאת. כולנו צריכים להתכנס עכשיו ולהתרכז בכדורגל. כל מי שזומן נמצא כאן כי הוא מספיק טוב. אנחנו יודעים מה עומד על כף המאזניים, יש מוטיבציה ונראה את זה על המגרש. אני מלא ביטחון שנצליח, גם בלי השחקנים האיכותיים שאיבדנו".

בינתיים, בסקוטלנד התקשו לעכל את הבשורה הקשה. "זו מכה קשה עבור הנבחרת", צייץ עיתונאי מקומי של ה"סאן" הסקוטי, שנתן את הכותרת "סיוט הקורונה" לידיעה. "זו מכה ענקית, אבל הם עדיין קבוצה מספיק טובה כדי לנצח את ישראל", הוסיפו בתקשורת הסקוטית. "שניים מהם בטח היו פותחים, ככה שעושה רושם שהנבחרות שוות עכשיו. לדעתי קלארק ישחק עם ארבעה בהגנה כעת".