הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ערן זהבי: "אומרים שאנחנו חלשים ואז מתאכזבים"

הכוכב ביקר וביקש: "רוצה שיאהבו את הנבחרת גם בהפסדים"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  12.10.20 - 07:45
תחילת כתבה

שלושה ימים לא פשוטים בכלל עברו על ערן זהבי שהחלו כמובן עם החמצת הפנדל שהובילה להדחתה של הנבחרת מחצי גמר פלייאוף ליגת האומות והמשיכו אמש (ראשון) עם הפסד מאכזב מאוד לצ'כיה בה היה האור שבקצה המנהרה. רוחו של הכוכב הישראלי לא נשברה ולאחר ההפסד דיבר על התוצאות האחרונות של הנבחרת ועל הציפיות המוגזמות.

"הציפיה מהנבחרת לא תואמת את היכולת. מצד אחד אומרים שהנבחרת חלשה והשחקנים לא טובים ואז מגיעה לפה נבחרת צ'כיה ומתאכזבים שלא מנצחים. התקשורת אומרת שאנחנו לא טובים ואז מתאכזבת. אי אפשר שיחתכו את הנבחרת ואז להגיד שהיינו צריכים לנצח את צ'כיה", טען זהבי.

"אנחנו צריכים להיות צנועים ולהבין שאם ישראל תעלה לטורניר גדול זו תהיה הפתעה גדולה", המשיך הכוכב. "אנחנו לא מאריות אירופה, אבל נותנים את הכל. הייתי רוצה שאהבת הנבחרת ללא תנאי כי גם השחקנים אוהבים את הנבחרת ללא תנאי. היו לי קמפיינים שלא הבקעתי בהם, אבל עדיין המשכתי להגיע ולהאמין כי זה כוחה של הנבחרת. אני רוצה שכל ישראלי שרואה את הנבחרת יאהב אותה כשהיא מפסידה".

"לא היה קל לעשות את המאמץ הזה אחרי מה שהיה ביום חמישי. אנחנו נשארים עם המחמאות מהמחצית השנייה. יכולנו גם לא להפסיד במשחק הזה. בשום דבר אסור לפחד, בטח לא במשחק כדורגל בסוף כשאנחנו מהוססים ומפחדים אנחנו חוטפים שערים ומבקיעים פחות".

"במחצית השנייה ניסינו לחזור למשחק. ראינו נבחרת אמיצה שמנסה לחזור בכל הכוח, זה לא הלך, אבל עשינו מאמץ אדיר. ברור שאנחנו מאוכזבים שאנחנו לא מנצחים, אבל לפעמים התוצאות האלה לא משפיעות על האווירה בנבחרת", טען זהבי בנוסף.

כמו נאתכו, גם זהבי דיבר על האחדות בנבחרת, שכמו שבאו אליו לאחר החמצת הפנדל בסקוטלנד, כך השחקנים תמכו במרציאנו אחרי הטעות הקשה: "כולם הלכו למרציאנו אחרי המשחק, מאוד יפה לראות את זה ואלה הדברים שהנבחרת צריכה לייצג. אנחנו לא מאשימים שחקן ספציפי פשוט צריך למגר טעויות. לא קל להיות שחקן הגנה כמו שלא קל לבעוט פנדל מכריע".