הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ישראל עלתה למקום ה-88 בדירוג פיפ"א

הנבחרת קפצה חמישה מקומות וקרובה להבטיח את מקומה בדרג 4 בהגרלת מוקדמות מונדיאל 2022

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  22.10.20 - 12:45

מהפסד בפנדלים שקטע את חלום היורו, להפסד מוזר לצ'כיה ועד למהפך מדהים בסלובקיה. בפגרה האחרונה של הנבחרת היה כמעט הכל ומתברר שזה גם שווה לה בקפיצה קטנה בדירוג פיפ"א. ישראל עלתה למקום ה-88 בעולם - חמישה מקומות יותר מהדירוג הקודם.

ישראל, אפשר להגיד, עדיין מדשדשת, אבל כעת עברה נבחרות כמו זמביה ובלארוס ועשתה את הקפיצה השנייה הכי גבוהה בדירוג (יחד עם אלג'יריה, פראגוואי והונגריה ומקום אחד פחות ממלטה). הדירוג החשוב באמת יגיע בעוד חודש בו הנבחרת תקווה להישאר מעל קפריסין (99) או לוכסמבורג (95) על מנת להישאר בדרג 4 בהגרלת מוקדמות מונדיאל 2022.

ומה קורה ביתר העולם? בחמשת המקומות הראשונים אין כל שינוי (בלגיה ראשונה, צרפת שנייה, ברזיל שלישית, אנגליה רביעית ופורטוגל חמישית), בעוד ספרד זינקה מקום אחד לשישי על חשבונה של אורוגוואי (7). ארגנטינה (8), קרואטיה (9) וקולומביה (10) נועלות את העשיריה בעוד איטליה (12) וגרמניה (14) נותרו במקומן והולנד ירדה שני מקומות בדירוג (15).

בינתיים, הניצחון של סקוטלנד על ישראל בפנדלים בתוספת הניצחון על סלובקיה וצ'כיה בליגת האומות היו שווים לה עליה של ארבעה מקומות (45). סלובקיה ירדה מקום אחד בשל שני ההפסדים באומות (37) בעוד צ'כיה נותרה במקום ה-45 יחד עם הסקוטים.