נפרד? רוטנשטיינר: "משחקי האחרון כמאמן"

צפו: עתיד המאמן יקבע אחרי סקוטלנד. "הצגנו יכולת נהדרת"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  17.11.20 - 18:30
תחילת כתבה

אחרי ההפסד 1:0 לצ'כיה לפני יומיים, נבחרת ישראל תנסה לסיים את השבוע עם חיוך, מול נבחרת סקוטלנד. חניכיו של ווילי רוטנשטיינר ינסו לרשום הפתעה מול היריבה שרק בחודש שעבר הדיחה אותה משלב הפלייאוף לטורניר היורו, אחרי דו קרב פנדלים טראגי. בעוד הנבחרת הבריטית חגגה כל הדרך להעפלה, זו הישראלית רשמה תוצאות פחות טובות, אך כעת זו ההזדמנות לנקום, לפחות במעט.

שלא כהרגלו. ווילי רוטנשטיינר לא תירגל הרכב באימון המסכם. נטע לביא וסאן מנחם עשויים לפתוח ב-11 מול סקוטלנד. אופיר מרציאנו ימשיך בין הקורות.

לקראת ההתמודדות, הנבחרת ערכה הערב (שלישי) מסיבת עיתונאים בה התייחס ווילי רוטנשטיינר להתמודדות, שעשויה להיות הפעם האחרונה שהוא יעמוד על הקווים כמאמן הלאומי.  עוד קודם לכן אמר האוסטרי לערוץ הספורט: "אני יודע שמחר זה המשחק האחרון שלי כמאמן הנבחרת. החוזה שלי מסתיים, אז זה המשחק האחרון שלי. לא משנה מה יהיה, תמיד אזכור לטובה את מה שעשינו פה ועד כמה נהניתי. נקבל את ההחלטה עם אורן חסון, ולא משנה מה היא תהיה - יהיו לי רק דברים טובים לומר".

במסיבת העיתונאים אמר המאמן: "זו לא הפתעה שזו הפעם האחרונה שלי על הקווים. זה מה שתוכנן מלכתחילה, לסיים את משחקי הבתים בליגת האומות. הגעתי לשבעה משחקים וזהו. לאחר מכן, נקיים שיחה על העתיד של הכדורגל הישראל וכמו כן נדבר גם על עתידי, אם אשאר או אלך הביתה. על כך זה נדבר אחרי המשחק החשוב הזה מול סקוטלנד".

"שיחקנו עד כה נהדר בדרג ב'. אם היית אומר לי לפני שנעשה תיקו מול סלובקיה וכך גם נגד סקוטלנד. עצם התוצאות הללו הן נהדרות וכך גם ההופעה, על אף שהפסדנו לצ'כיה בשני המשחקים. כולם יכולים לראות את ההתהליך וההתקדמות של הנבחרת".

בנוגע למשחק מול סקוטלנד אמר המאמן: "אין ספק שהם פייבוריטים, יש להם שחקני פרמיירליג וללא ספק המשחק בידיים שלהם. למרות זאת, הוצאנו מולם תוצאות טובות בעבר ואני מאמין שאפשר לעשות זאת שוב".

ביברס נאתכו דיבר גם כן לפני ההתמודדות, כאשר חזר לאכזבה מהמפגש הקודם עם סקוטלנד: "משחק קודם היה חצי גמר והזדמנות חד פעמית להגיע לגמר. הפסדנו אותו בפנדלים ושם זה נגמר. עכישו יש מטרות חדשות ואני לא רואה משחק נבחרת אפילו אימון שצריך להכניס מוטיבציה לשחקנים. הוא חשוב לכולנו ואנחנו רוצים לנצח ולהשיג את המטרה".

באשר לעמדת המאמן אמר: "לא מדברים על זה כי לא ניראה לי שמי שמקבל את ההחלטות עדיין מתעסק בזה, אנחנו יכולים להגיד דברים טובים על הצוות שעובד נהדר ובטח שלא נתעסק בזה במשחק. כשיוחלט על שינוי מאמן נתייחס".