הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"שוער צריך להביא נקודות? אני הבאתי"

מרציאנו על דברי רוטנשטיינר: "חזרתי לשחק טוב בזכותו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  19.11.20 - 00:46
תחילת כתבה

אופיר מרציאנו ספג לא מעט ביקורת במהלך הקמפיין האחרון, שבו עמד בין הקורות של הנבחרת. אך נגד סקוטלנד, במשחק שנעל את ליגת האומות, שוער היברניאן הציג משחק נהדר בין הקורות ושמר על רשת נקייה, כדי להבטיח ניצחון 0:1.

"בכנות, עברתי ימים לא קלים בנבחרת", תיאר מרציאנו את התחושות בסיום. "לבוא כל פעם לנבחרת אחרי שהייתי באמת טוב בקבוצה שלי אבל לא פה, זה דבר שגרם לי ללכת עם תחושות קשות הביתה.  משמח אותי ששחזרתי להציג את היכולת שלי בשני המשחקים האחרונים, זה חלק מהמקצוע ואתה נמדד באיך שאתה קם, לא באיך שאתה נופל".

וילי רוטנשטיינר אמר במהלך הקמפיין שצריך שוער שמביא נקודות, ומרציאנו משוכנע שהוא עמד במשימה: "ראיתם שהיום הבאתי נקודות. הביקורת הייתה לגיטימית ונכון שהתקשורת ניתחה את זה ולא נגררתי למקום הזה, אבל אני רוצה להגיד תודה על הטיפים ועל הביקרות והתמיכה שהוא נתן לי. זה מה שגרם לי לחזור לשחק טוב".

מרציאנו זכה למחמאות גם באתר "סופה סקור", שם נכתב שתצוגה מבריקה שלו עזרה לישראל לשמור על ה-0:1, והוא קיבל ציון של 9.4/10 במשחק. ב-91 דקות, השוער הישראלי נגע 51 פעמים בכדור והציל שמונה כדורים, שישה מתוכם מתוך הרחבה. בנוסף, הוא ניצח בשני מאבקים אוויריים וסיכל שלושה מצבים.

אם תשאלו את השוער, הוא יוצא בתחושות טובות מהקמפיין: "הצגנו יכולת מצוינת בקמפיין הזה. נכון שלא עלינו ויש אכזבה מהפלייאוף, אבל הצגנו התקדמות ודרך טובה בקמפיין הזה. שיחקנו טוב והגענו להמון מצבים. שלטנו במחצית השנייה והיינו עדיפים מול קבוצות שביורו. אנחנו צריכים להבין יותר את המומנטום של המשחק, כמו היום, שלא צריך תמיד להניע כדור וככה להגיע לתוצאות. ניקח את הניסיון מליגת האומות לקמפיינים הבאים".

על דבריו של מנור סולומון, שאולי צריך להשאיר את רוטנשטיינר כמאמן: "יש סביבה מצוינת וכל השחקנים יעידו שהאימונים וההכנות ברמה גבוהה, הוא עובד מאוד קשה ומנתח משחקים, הוא מקצוען בחסד עליון ואישית למדתי המון בתקופה הזו איתו וכיף לעבוד איתו.

לסיום, מרציאנו סיפר מה חלוץ סקוטלנד, ג'ון מקגין, אמר לו בסיום: "ג'ון ואני חברים טובים, הוא התבאס שעצרתי לו את הכדור בגדול. הוא הבקיע פנדל בחצי גמר, אז הייתי חייב לו את זה".