הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מינויו של חוס התקבל, השכר: 1.8 מיל' ש"ח

עימות בין מאירי לאוחנה. גם המנכ"ל החדש שרעבי מונה רשמית

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  11.03.21 - 13:13
תחילת כתבה

יילה חוס מונה היום (חמישי) רשמית למנהל הטכני של נבחרות ישראל הצעירות לארבע השנים הקרובות, כשלהתאחדות תהיה אופציית יציאה אחרי שנתיים - כך הוחלט בישיבת הנהלת ההתאחדות לכדורגל אליה התייצבו באמצעות הזום 34 בעלי הצבעה. חוס ישתכר כ-1.8 מיליון ש"ח בשנה, פחות מווילי רוטנשטיינר, שירוויח 2.2 מיליון ש"ח, דבר שהעלה שאלות במהלך הישיבה. בנוסף, נבחר יוסי שרעבי למנכ"ל ההתאחדות לכדורגל ואלון חזן מונה רשמית למאמן הנבחרת הצעירה. עלות שכרו של שרעבי כ-750 אלף ש"ח בשנה.

מהישיבה נעדרו בין היתר שינו זוארץ, וגם שאול שניידר בשל סיבות אישיות. הישיבה נפתחה בדו"ח של יו"ר ההתאחדות אורן חסון, אחרי ששודר קליפ לרגל יום האישה הבינלאומי שהיה בתחילת השבוע, והיו"ר הודיע כי תמונה מנהלת טכנית לכדורגל הנשים. חסון אמר בנושא שרעבי: "מדובר במשרת אמון". שרעבי ייכנס לתפקידו החדש ב-15 באפריל.

שרעבי בהתבטאות ראשונה בישיבה: "את קורות החיים שלי אתם מכירים. עד לפני כשבעה חודשים הייתי כמנכ"ל משרד הספורט ולפני כן בעיריית ירושלים. כדורגל זה דבר בעל ערך חינוכי חברתי ואני מחפש לעשות משהו עם שליחות גדולה". חבר ההנהלה מיכאל ויסמן שאל: "מי היו המועמדים האחרים? מה הם אנשים סודיים? למה לא אומרים מי הם?". חסון סירב להגיב, כמו גם לאפשר לשרעבי שעלה בזום לענות לשאלת חבר ההנהלה - מדוע בזמנו כמנכ"ל משרד הספורט, התעמר במשרד בקבוצות הכדורגל?

חבר וועדת האיתור של חוס אלי אוחנה אמר: "השקענו בזה עשרות שעות. היו חלופות של ישראלים וזרים ולא אפרט למה הגענו למועמד הזה שהוא זר. הרקורד של ההולנדי מדבר בעד עצמו והוא האיש המתאים להוביל את הנבחרות הצעירות ואני מקווה שנדע להכשיר ישראלי שיהיה צמוד אליו".

חסון הוסיף: "לא אדבר על מועמדים נוספים ואבקש מכם לא לשאול כי יש כאלה שעובדים במועדונים אחרים. ההחלטה נטולת כל שיקולים זרים. קיבלנו המלצות נהדרות. לא ציינתי בעסקה הזו שאין סוכן וההתנהלות הייתה ישירה מולו".

מנכ"ל מכבי נתניה, ניב גולדשטיין, העביר ביקורת: "מבולבל מכל התהליך. מדוע מבקשים מווילי לזוזו מתפקיד המנהל הטכני? אני זוכר שהוא התבקש לעזוב את עבודתו כי היה יותר נכון להתאחדות מבחינה כלכלית. כיום אני רואה שמאמן הנבחרת ומנהל הטכני עניינים כלכליים בכלל לא רלוונטיים, אפילו המאמן מרוויח יותר מהמנהל הטכני. מבלי להיכנס אם זה טוב או רע, לחוס יש אסקולה שונה. חייב להבין את ההיגיון".

היועץ המשפטי של מכבי ת"א וחבר ההנהלה מורן מאירי המשיך את הקו: "לא ברור לגבי התהליך האם ווילי היה שותף לבחירה של יילה חוס? מה הולך להיות עם קורסי המאמנים? מי יעביר אותם? בעיקר את קורס הפרו שווילי מעביר עכשיו. יש לי ביקורת על זה שהכדורגל הישראלי וההתאחדות לכדורגל לא מסוגלים לעשות הליך ארוך טווח וליישם אותו לאורך זמן. השאלה הנשאלת היא למה הרכבת ירדה מהמסילה? הבאנו את ווילי כדי שיבנה דרך כדי לבנות דרך, לוקח חצי שנה עד שהוא מבין לאן שהגיע. מניסיוני זה יקרה גם עם חוס. לא מצליח להבין, לא רואה היגיון שווילי שבנה את הדרך לא היה שותף לתהליך הזה. ווילי היה חייב להישאר מנהל טכני ולא מאמן. אי אפשר בכדורגל הישראלי כל שנה שנתיים להחליף מנהל טכני. בעיני התהליך הוא מיותר".

לאחר הדברים התפתח עימות מילולי בין מאירי לאלי אוחנה, שקרא קריאת ביניים ואמר כי גם מכבי ת"א מינתה מנהל טכני למאמן בוגרים. מאירי השיב: "אמרת לי אוחנה שחייבים לקצץ בשכר של ווילי. שזה דבר בלתי נסבל. אז מה קרה פתאום שהוא מקבל את אותו שכר? ווילי לא הופיע במשחקי נוער הוא לא פיקח. עוד שנה אתם תשמעו גם על חוס. אם לא תלכו לתהליך עד הסוף לא יקרה פה כלום. מה שאמרת אוחנה על פטריק ואן לוון היא דמגוגיה. שמישהו יסיים פה ארבע שנים אז תוכל לדבר".

אוחנה התפרץ: "אני לא קורא לך דמגוג. אף פעם לא הייתי מדבר ככה. אל תדבר אלי ככה. יש לי דעות שונות משלך וזה בסדר. אמרתי את זה באחת הישיבות גם שמחליטים החלטה צריך לדעת שרק חמור לא משנה את דעתו". לאחר מכן מאירי התנצל על דבריו והוסיף בנושא רוטנשטיינר: "אנחנו משלמים למאמן נבחרת יותר ממאמן נבחרת. זה לא הגיוני". אוחנה: "האחריות על הוועדה וההנהלה. לא כל דבר צריך להתייעץ עם רוטנשטיינר".

חסון עדכן על פגישתו עם ראש הממשלה, בנימין נתניהו והודיע כי הגיש לו תכנית לאומית בעניין תשתיות במגזר הערבי ובפריפריה והכנסת יותר קהל למגרשים. המנכ"ל היוצא רותם קמר הודיע כי בניגוד לעבר לא תוציא ההתאחדות הרבה הזמנות למשחקי הנבחרת בשל תקופת הקורונה וחלק מההזמנות יועברו לצוותים הרפואיים שלקחו חלק במאבק בנגיף.

במהלך הדיון עלה שוב מורן מאירי וביקש למחות על התנהלות אוהדי הפועל ב"ש כנגד ראש מערך ההסברה של ההתאחדות שלומי ברזל: "זה אירוע חמור שלא נתנו לשלומי ברזל לצאת מההתאחדות עם רכבו", אמר מאירי. "צריך לשמור על עובדי ההתאחדות וכל נושא תפקיד כדי שיוכל לבוא ולהיכנס ולצאת מההתאחדות וכאב לי על הדבר הזה".

אלונה ברקת שעד אז לא דיברה הביעה כעס ותקפה: "ציבור כל כך גדול של אוהדים איבד את האמון שלו בשופטים ובמוסדות השיפוט. תקופת קורונה ואוהדים מפגינים נגד החלטות הזויות. כששחקן שלנו אומר לשופט שיפוט בושה אתה מצפה ממנו לא להגיב ושהאמוציות לא ישתלטו עליו. עובד התאחדות שנמצא בסערת רגשות אני מצפה ממנו לשלוט בעצמו. הגיע הזמן שההתאחדות לכדורגל תעשה סקר לשביעות רצון האוהדים כלפיה. אנשים לוקחים את הזמן שלהם, הולכים ואומרים אמירה ברורה די נמאס לנו".

חבר ההנהלה שמעון טננבלט תקף את ברקת: "התרת את דמו של תובע ההתאחדות ברשתות החברתיות". חסון: "תפסיקו להשתלח אחד בשני".