"הפסד מול סקוטלנד בבית, ונגמר הסיפור שלנו"

אחרי ההפסד לדנמרק, בנבחרת ישראל דרוכים לקראת המפגש הערב. וייסמן יפתח בחוד ליד זהבי, נאתכו יתבקש לשחק יותר התקפי. במידה ואלחמיד אינו כשיר: בלטקסה בכוננות

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  28.03.21 - 07:51
תחילת כתבה

אחרי ההפסד לדנמרק ביום חמישי, בנבחרת ישראל מודעים לעובדה שאובדן נקודות הערב (ראשון, 21:45) נגד סקוטלנד יפחית משמעותית את הסיכויים לסיים במקום השלישי בבית, מטרה עליה הצהיר המאמן הלאומי ווילי רוטנשטיינר.

כפי שפורסם אתמול בערוץ הספורט, המאמן תרגל הרכב עם שלושה שינויים כשאחד מהם כפוי. חאתם עבד אלחמיד יעבור בדיקת MRI בשל כאבים במפשעה ועופרי ארד יחליפו במרכז ההגנה כשרוטנשטיינר שומר על מערך שלושת הבלמים והסיט את דור פרץ לשלישייה האחורית. במשלחת מקווים שאלחמיד יהיה כשיר למשחק מול מולדובה.

נטע לביא יתפוס את מקומו של פרץ בקישור ושון וייסמן יחליף בהתקפה את מואנס דאבור. בניגוד למשחק מול דנמרק, נאתכו יתבקש לשחק לצד מנור סולומון ולא כקשר אחורי נוסף לצד קפטן מכבי חיפה. אם אלחמיד לא יהיה כשיר, מתן בלטקסה, שעבר בדיקת קורונה לבקשת המאמן, עשוי להצטרף לנסיעה למולדובה.

"כשאלי דסה עולה, סאן מנחם נשאר ולהפך. שלא יווצר מצב ששני המגנים עולים כי אז נחטוף", אמר רוטנשטיינר שעבר על טעויות מהמשחק הקודם. המאמן דיבר גם על משחק הלחץ שלא היה קיים במשחק מול הדנים, ביקש מחוליית ההגנה לא לעמוד יותר מדי גבוה והזהיר ממצבים נייחים. "המשחק מול סקוטלנד יהיה שונה לגמר מהמשחק מול הדנים, נצטרך להיות מההתחלה יותר מוכנים ולבוא כדי לתקוף וללחוץ מהרגע הראשון".

האוסטרי מרגיש שישנו לחץ על השחקנים ועל אף האסיפה הטעונה שכינס בשישי, אתמול הוא כבר היה יותר מחויך. "הפסד לסקוטלנד ונגמר לנו הסיפור בבית הזה", אמרו בכנות גורמים בנבחרת. 

במשלחת לא אהבו שרוטנשטיינר בחר אתמול לספר כי חשב על ליאור רפאלוב אבל הבין שמואנס דאבור כשיר ולכן לא זימן את קשר אנטוורפן. "הוא לא היה צריך לומר את זה. בלי קשר לדאבור, רפאלוב היה חייב להיות בסגל ועובדה שזימן את בירם כיאל שהוא גם שחקן ותיק וגם יישב על הספסל במשחק הערב" אמרו כמה מהשחקנים.

ההרכב המשוער: אופיר מרציאנו; אלי דסה, עופרי ארד, איתן טיבי, דור פרץ, סאן מנחם; ביברס נאתכו, נטע לביא, מנור סולומון; שון וייסמן, ערן זהבי.