הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ביטון לא כשיר, גלזר יפתח בקישור הנבחרת

גם אלחמיד וטיבי ב-11, ההרכב המסתמן למשחק נגד דנמרק כאן

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  06.09.21 - 21:30
תחילת כתבה

לאחר שרשמה 0:4 נגד איי פארו בשבוע שעבר והדהימה 2:5 את נבחרת אוסטריה ביום שבת, נבחרת תנעל מחר (שלישי) את חלון המשחקים הנוכחי במוקדמות מונדיאל 2022 כשתפגוש את הראשונה בבית, דנמרק. ווילי רוטנשטיינר אולי יקווה לא לצאת בידיים ריקות מהתמודדות, אבל זו הולכת להיות משימה קשה במיוחד, כשהדנים הדנים סיימו סיבוב מושלם של 15 נקודות מ-15 אפשריות.

מי שלא יקח חלק במשחק הוא ניר ביטון, שסובל ממתיחה במפשעה ולא יעמוד לרשות רוטנשטיינר. לעומתו, דן גלזר צפוי לפתוח בקישור ולהיות חלק מה-11 של המאמן האוסטרי. על אף שלא תורגל הרכב באימון הערב, אלה השחקנים שצפויים לפתוח: אופיר מרציאנו, אלי דסה, חאתם עבד אלחמיד, אוראל דגני, איתן טיבי, סאן מנחם, דן גלזר, ביברס נאתכו, מנור סולומון, ערן זהבי ומואנס דאבור.

"אנחנו ראינו מה קרה ביורו, דנמרק הגיעה לחצי הגמר והם היו נהדרים", סיפר מאמן הנבחרת רוטנשטיינר במסיבת העיתונאים. "זה אתגר ענק לשחק נגד קבוצה כזאת בקופנהגן, אבל זה מלווה במוטיבציה אדירה לראות באיזה רמה אנחנו מסוגלים לשחק. הם לא ספגו עד כה ולא איבדו נקודות, זה יהיה קשה לכבוש נגדם. אבל מצד שני, אנחנו רוצים לקחת את האתגר הזה על עצמינו. התכוננו ולמדנו אותם במהלך היורו וכמובן שגם במהלך המשחקים האחרונים. השחקנים ילחמו עד לשריקה האחרונה, נעשה הכל כדי להשיג נקודות".

לגבי השחקנים שעלו מהספסל במשחקים האחרונים: "יש לנו כשרונות גדולים והעתיד מחכה להם. אני תמיד אומר שהאחדות והאופי של הנבחרת יכולים לעזור לשחקנים ברגע של ההזדמנות, ובמשחקים האחרונים ראינו שהם מוכנים".

על ההכנה למשחק: "יש לנו תכנית. אמרתי לשחקנים שאנחנו חייבים להישאר רעבים להצליח, זה יכול לעזור להשיג כאן תוצאה טובה. יהיה מעניין לראות איפה אנחנו עומדים לאחר מכן, זה יעזור לנו להתפתח הלאה בכל מקרה. הם לא ישחקו באותו מערך כמו שהם עשו נגד אנגליה בחצי הגמר של היורו. במשחק שלהם נגד סקוטלנד הם נראו נהדר ושלטו בכל המשחק. לא היתה דקה שסקוטלנד הראתה שהיא יכולה לנצח. יש לנו יריבה קשה, אבל זה האתגר. אני מצפה לראות איך הנבחרת תראה נגדם".

ביברס נאתכו דיבר גם הוא במסיבת העיתונאים: "זה הולך להיות מסובך. שיחקתי פה פעם עם קאזאן וזו אווירה מחשמלת. נצטרך להיות במיטבנו כדי להוציא נקודות. אנחנו מתכוננים לקראת זה. האווירה בנבחרת מצוינת, אמנם לפני אוסטריה היה מעט מתוח מסביב, אבל בחדר ההלבשה הכל טוב. אנחנו יודעים שאנחנו לא יכולים להוריד לשנייה את הרגל מהגז. אנחנו מספיק מנוסים, עברנו דבר או שניים. ננסה לעשות את המקסימום".

"להשיג נקודה תהיה תוצאה טובה מאוד", סיפר הקשר על המטרות למשחק, "דנמרק זו הנבחרת הכי טובה בבית. אנחנו רוצים להשיג נקודות אבל זה יהיה מאוד קשה ונצטרך להיות ביום מצוין שלנו. אי יציבות בנבחרת? עברנו את זה, גם אחרי שלא הצלחנו לנצח את סקוטלנד למרות הופעה מצוינת הצלחנו להתאושש ואנחנו ברצף ניצחונות. הדנים לא מזלזלים אף פעם, אנחנו באים במטרה לנסות ולהשיג משהו במשחק הזה. אנחנו מאמינים בעצמינו ונקווה לעשות את זה".