$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"מוריניו? מה שנאמר אשאיר בינינו. זה מאוד מחמיא"

אלי דסה בראיון בלעדי לערוץ הספורט. מהמפגש עם מאמן רומא, דרך ההצעות לקיץ ("יש הרבה, קורים דברים טובים"), בניון ("הלוואי ונראה עוד כמוהו") והציפיות מהנבחרת ("אנחנו מתאכזבים לא פחות מהקהל")

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לגרמניה
מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לגרמניה  22.03.22 - 18:45

מעטים השחקנים הישראלים שז'וזה מוריניו פרגן להם, בטח לא כאלו שמשחקים נגד הקבוצה אותה הוא מאמן. לפני פחות משבועיים 'המיוחד' סיפק שלל מחמאות למגן הישראלי, אלי דסה, ממנו התרשם על אף ההפסד של ויטסה לקבוצה שלו. דסה, שמסיים חוזה בקיץ בויטסה ונכון לעכשיו לא הגיע עם ההולנדים לסיכום על חוזה חדש, היה הבולט אצל ההולנדים מול האיטלקים. הוא תקף שוב ושוב מהאגף את הגנת הג'יאלארוסי ובראיון בסיום ההתמודדות אמר מוריניו: "דסה היה בכל מקום במגרש. הוא שיחק בצורה מעוררת הערכה ועשה לנו המון צרות באגף".

לפני כחודש עזב דסה את הסוכן הסרבי, מילוש מלנוביץ', וחתם ב-seg, סוכנות שחקנים הולנדית מוערכת, שבין היתר מייצגת גם את פפ גווארדיולה ואריק טן האח. המטרה ברורה: לעשות את קפיצת המדרגה לליגה בכירה יותר עוד לפני גיל 30 (יחגוג בדצמבר).

82 הופעות בכל המסגרות עם ויטסה, שער אחד נגד אנדרלכט ו-19 בישולים, מתוכם 11 העונה למגן הנבחרת (מלך הבישולים של ויטסה). כמו זהבי, גם לגבי הצלחתו של דסה, שידוע כמגן הישראלי הטוב ביותר שיש כרגע, יש קונצנזוס. בשבת דסה מתוכנן לערוך את ההופעה ה-45 שלו במדים הלאומיים. רק ביברס נאתכו שיחק יותר ממנו בסגל הנוכחי שהוזמן למשחקים מול גרמניה ורומניה. לא סתם יש ממנו ציפיה גם מול שחקנים בטופ האירופאי כמו סאנה, מולר ואחרים.

הוא מדורג במקום הרביעי מבין כל השחקנים בליגה ההולנדית ביצירת מצבים (39, לא כולל נייחים), הוא שחקן ההגנה היחיד בין עשרת המובילים בקטגוריה, ולפניו מדורגים רק שחקני התקפה בכירים כמו דושאן טאדיץ' (78), סטיבן ברחהאוס (46) מאייאקס ולואיס סיניסטרה מפיינורד (53). "מסירות כמו שהוא מחלק הן תענוג לחלוצים של הקבוצה, וחדשות איומות עבור שחקני ההגנה והשוער של היריבה", אמר חלוץ העבר, פייר ואן הוידונק, לאחר שדסה כיכב מול ניימיכן. "איתו, ויטסה פשוט הופכת לגן עדן לחלוצים. היא משחקת כדורגל מצוין ושובה עין".

בראיון בלעדי לערוץ הספורט, דסה סיפר על התקופה הנהדרת בה נמצא, הפירגון ממוריניו, התוכניות לעתיד בפן האישי ועל מינויו של יוסי בניון כמנהלה המקצועי של נבחרת ישראל.

זה מרגיש שאתה בשיא הקריירה שלך
"אני מסכים שאני בכושר די טוב לאחרונה וכאחד ששם לעצמו מטרות לפני כל עונה, סך הכל אני מרוצה מההישגים האישיים שלי אבל עדיין חושב שביחס למטרות שאני מציב לעצמי יש עוד כמה מטרות שאני צריך להשיג העונה ולשם אני מכוון".

התחושה היא שאם היית יוצא קודם לאירופה היית מגיע לליגה בכירה יותר
"חוכמת הבדיעבד תמיד תהיה שם. נהנתי בתקופה שלי בבית"ר ירושלים, נהנתי בתקופה שלי במכבי ת"א. אני חושב שמכבי ת"א מועדון אירופאי בפני עצמו, בטח ובטח כשאתה מסתכל על זה שכמעט בכל השנים שהייתי שם שיחקנו במסגרות אירופאיות, שלבי בתים, לכן אני לא מתחרט על שום דבר שעשיתי עד כה בקריירה".

מוריניו פרגן לך אחרי המשחקים נגד רומא. מה זה עושה לך? הוא אמר לך משהו אישי?
"תראה, בטח שזה כבוד גדול לקבל מחמאות ממאמן כזה, שנמצא בטופ העולמי. מה שנאמר בינינו אני אשאיר בינינו אבל כן זה מאוד מחמיא. עם כל הכיף הזה הייתי מעדיף לעבור שלב במקום להתייחס למחמאות האלה".

יש לך עוד משימות עם ויטסה אבל אתה מסיים חוזה בקיץ. מה הלאה? יש כבר הצעות?
"תודה לאל יש הרבה הצעות והרבה דברים טובים שקורים, אתה מכיר אותי, אני לא בן אדם שאוהב לדבר ולספר מה קורה מאחורי הקלעים. יש לי סוכנים טובים שמטפלים בזה ומשאירים לי את השקט להתעסק בכדורגל, אם זה בקבוצה וכמו עכשיו פה בנבחרת. בסוף העונה אני מאמין שכולם יהיו חלק מזה ויידעו".

במה אתה חושב שההגעה של יוסי בניון תסייע לכם?
"שאלת אותי מקודם על חו"ל ואם הייתי יוצא מוקדם מדי וכו'... יוסי הוא הדוגמא המצוינת לאחד שיצא בגיל צעיר וכבש את הפסגות הכי גדולות בכדורגל העולמי. אין ספק שהקשרים שהוא יצר והמקומות שהוא חווה והאנשים שהוא הכיר רק יסייעו לכדורגל הישראלי והלוואי ונראה עוד אנשים כמוהו אצלנו".

גרמניה זו משוכה קשה, יש כאלו שיגידו אולי בלתי אפשרית. יש מה להפסיד במשחק כזה בשבת?
"תמיד יש מה להפסיד. אני חושב שזה לא משנה לנו אם זה משחק ידידות או משחק על עלייה ליורו, אנחנו כשחקני נבחרת שלובשים את המדים, צריכים להגיע לכל משחק בצורה הכי טובה שיש. פערי הרמות ברורים, אין פה בכלל ספק, אבל אני חושב שזו הזדמנות טובה עבורנו לבוא ולבחון את עצמנו מול אחת הנבחרות החזקות בעולם, לראות איפה אנחנו ביחס לעולם ואני בטוח שנעשה את המקסימום".

אחרי שבקמפיין האחרון עם ווילי ואנדי הציפייה היתה לסיים במקום השלישי, עכשיו ההתאחדות לכדורגל סימנה את יורו 2024 כמטרה ברורה. זה אפשרי?
"איזו סיבה יש לנו לעלות לשחק אם אנחנו לא נאמין שזה אפשרי. בסופו של דבר אני גם מבין את הקהל, כל הזמן אנחנו מפתחים ציפיות באופן טבעי ומתאכזבים אבל אני יכול להבטיח לך שאנחנו מתאכזבים לא פחות. יש דור חדש של שחקנים צעירים מוכשרים ולצד כמה ותיקים ובכירים יותר ואני בטוח ומאמין שבעזרת שילוב טוב בין השניים יהיה אפשר להשיג משהו. אני רוצה להאמין שזה אפשרי, כי בסוף הקריירה שלנו קצרה ואין לנו הרבה קמפיינים. אני מדבר באופן אישי עליי ולכן אני חייב להגיע באמונה מלאה שכל פעם זה אפשרי. אם זה בסוף לא יקרה זה משהו אחר אבל האמונה תמיד חייבת להיות".