$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פה להישאר: יוסי בניון כבר מותיר חותם בנבחרת

הסעיף המיוחד בחוזה מול ההתאחדות, השינוי הטקטי שהוא מוביל וההעדפה לגבי המאמן הבא שיוביל את הכחולים-לבנים. מבט פנימה לימים הראשונים של המנהל המקצועי בתפקידו החדש

מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לגרמניה
מוטי פשכצקי, שליח ערוץ הספורט לגרמניה  23.03.22 - 16:21

עד כמה יוסי בניון מוערך בנבחרת ישראל ורוצה לקחת חלק בשינוי הגישה יעיד הסיפור הבא. במהלך הסגירה על החוזה, יו"ר ההתאחדות לכדורגל, אורן חסון העלה חשש שבניון יקבל הצעה מאתגרת יותר בחו"ל ויחליט לעזוב את התפקיד. הקפטן לשעבר, שיאן ההופעות בכל הזמנים צחק, הוא אמר לחסון שאין לו שום כוונה כזו ואף מוכן לשלם קנס אם יעזוב לפני תום חוזהו. הדברים עלו על הכתב, ונקבע שכוכב העבר ישלם 6 משכורות כלומר 240 אלף שקלים נטו במקרה כזה. מנגד, התחייבה ההתאחדות לכדורגל לשלם לבניון את כל שכרו לשנתיים אם יוחלט לסיים איתו את ההתקשרות קודם לכן.

בניגוד למנהלים מקצועיים אחרים בעולם, בניון לא שומר דיסטנס. הוא יכול לצחוק עם השחקנים מחוץ לשעות האימונים או במלון, אבל דורש גם מחויבות, רצינות וגישה טובה. כאחד שהיה בלא מעט כאלה בעבר, הוא יודע כמה חשוב חדר הלבשה חיובי וכמו כשהיה שחקן, גם בתפקיד הזה הוא מדבר עם כולם בגובה העיניים. מנטע ובר, שני המאבטחים הצמודים של הנבחרת ועד אנשי המנהלה, האפסנאים גדעון משיח ויוסי חזי וכמובן הצוות והשחקנים.

באימון הראשון בניון עלה עם נעלי ספורט והשקיף מהצד. באימון השני הוא כבר ביקש נעלי פקקים, אבל בכדור הוא לא נוגע. מתהלך על הדשא הלוך וחזור, משקיף מהצד, לא מדבר מילה תוך כדי האימון עם השחקנים. מדי פעם זורק משפט לגדי ברומר או אלון חרזי, איתו שיחק במכבי חיפה, או משוחח עם סמנכ"ל ההתאחדות לכדורגל ומנהל הנבחרת אבי לוי.

במלון, בניון נוכח בכל הפגישות, מישיבות השחקנים וכמובן באלה של הצוות המקצועי. הוא הודיע כי הנבחרת תחתיו תשחק במערך של רביעיית הגנה וששחקנים ישחקו בעמדות שלהם ולא ימציאו להם תפקידים אחרים כמו שהיה בקמפיינים קודמים. בעניין ההרכב אין לו נגיעה. הוא כמובן מעודכן, אבל נותן לגדי ברומר חופש מוחלט. ברגע שהודיע שהוא יאמן את שני המשחקים הקרובים, מבחינתו הוא האיש הנכון למשימה הזו.

החיוך הידוע של בניון לא יורד מהפנים, גם באימונים ובמלון. מדי פעם הוא זורק בדיחה, אבל כשמתחילים לדבר על שיטות משחק או הכנה מנטאלית הוא מוסיף לא מעט. שונא אסיפות ארוכות, מאמין בגישה פרטית יותר. מדי פעם הוא לוקח שחקנים לשיחות אישיות, מנסה להכיר את כולם לעומק.

כמו שהיה כשחקן, גם כמנהל מקצועי, בניון שומר על צניעות. הוא מרבה להחמיא לאנשי הצוות ואוהב לשמוע דעות אחרות. "אף פעם הוא לא ידבר איתך מגבוה" אומר שחקן בנבחרת, "יוסי נולד וימות איש פשוט וזה מה שיפה בו".

בתוך חודש יחליט בניון על המאמן הבא. הצלחה של אלון חזן במשחקים הקרובים ועלייה של הנבחרת הצעירה ליורו, והוא יהיה המועמד המוביל. בניון מאוד מאמין בכישורים שלו כמאמן. הוא עשה עבודת שטח. הוא יודע שלהביא מאמן זר בעל שם עם ניסיון זה כמעט בלתי אפשרי מבחינה תקציבית, אבל אם חזן לא ירצה או לא יילקח בסופו של דבר בחשבון, הכיוון יהיה ללכת על מאמן זר, דבר אחרון אותו היה רוצה.

באסיפה היחידה שקיים המנהל המקצועי הוא ביקש מהשחקנים הוגנות, כבוד, גישה נכונה ומחויבות. מי שישעה פרצופים או יצייץ נגד הנבחרת ברשתות החברתיות, יחטוף. הוא כבר אמר שיקבל החלטות קשות וזו אחת מהן. הוא יודע שנגד גרמניה, הסיכוי להפתיע לא גבוה ומדבר על תהליך. לו אין ספק שבתוך כמה שנים, עם ניהול נכון של הסגל, יש סיכוי שנפתיע. אולי לא בדור הזה, אבל בדור הבא זה כבר יבוא לידי ביטוי.

בחוזה בין הצדדים יש גם לבניון וגם להתאחדות אפשרות להמשיך לעוד שנתיים. אם לשפוט על פי השחקנים, גם הצעירים שבסגל, זו לא שאלה של אם אלא שאלה של מתי. יוסי בניון ימשיך להחזיק בתפקיד עוד שנים רבות.