$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

להתחיל מחדש: נבחרת ישראל זקוקה למהפך

התבוסה המביכה מול איסלנד סימלה את הקמפיין כולו: כזה שבו לא רק שלא התקדמנו, אלא הלכנו אחורה. המסקנות: בניון וחזן צריכים ללכת, גם זהבי ודסה צריכים לפנות את מקומם. חייבים להביא לא רק מאמן חדש, אלא גם אופי מנצח - שחסר לנו כל כך. פרימו מסכם עוד ערב עצוב

משה פרימו
משה פרימו  22.03.24 - 14:02

זאת הייתה חרפה לקבל תבוסה 4:1 מנבחרת איסלנד במשחק כל כך קובע. המסקנה ברורה וחד משמעית. יוסי בניון ואלון חזן חייבים לעזוב את הנבחרת, כי מעבר לתבוסה אמש (חמישי) בהונגריה, ב- 11 משחקים של נבחרת ישראל במוקדמות היורו ומשחק הפלייאוף אתמול, לא רק שלא השתפרנו, אלא הלכנו אחורה.

מיד אחרי הכישלון במוקדמות היורו אמרתי ״אסור לתת לבניון וחזן את המשחק נגד איסלנד, מי שקלקל טורניר שלם לא צריך לתת לו לתקן״ וצדקתי. למה שפתאום יהיה שינוי חיובי במשחק נגד איסלנד? זה הצוות המקצועי, אלה השחקנים, טוב לא יכול היה לצאת פה. טעות גדולה. 

זה היה מבזה, קשה לצפייה והכי מרגיז היו ההחלטות המקצועיות של הצוות בניון את חזן. שוב טעויות של ילדים בהגנה, שוב עבירות על סף הרחבה, שוב איבודי כדור ושוב הרכב לא מובן עם החלטות תמוהות. אני לא מבין למה אלון חזן ויוסי בניון היו משוכנעים שנעלה ליורו? על סמך מה? איפה השתפרנו? אני זוכר את כל 11 המשחקים של מוקדמות היורו, פלוס זה מול איסלנד, אז פרט לדקות פה ושם ומחצית לא רעה נגד רומניה בבוקרשט, נכשלנו משחק אחרי משחק בכל פרמטר מקצועי.

אתמול למשל הוחלט לא להרכיב את השחקן מס' 1 שלנו, אוסקר גלוך. ההסבר של אלון חזן היה "רצינו יותר איזון בקישור". באמת? על איזה איזון אתה מדבר, שגם גבי קניקובסקי וגם גדי קינדה פחות טובים מאוסקר גלוך והרבה פחות מסוכנים ממנו. אבל מה עשה אלון חזן (ואולי גם  בהתייעצות עם בניון)? החליט במחצית, בפיגור 2:1, להכניס את גלוך.

חזן הבקיע בעצמו שער עצמי, כי פתאום אוסקר גלוך שלא מתאים להרכב ה"מאוזן", מתאים להיכנס במחצית השנייה כי חזן בפיגור ובמצוקה והוא חייב עכשיו להפוך את התוצאה. ועם מי? נכון, אוסקר שלא מתאים להרכב הראשון. החלטה מקוממת, לא ראויה ולא נסלחת, גלוך לדעתי השחקן הכי טוב והכי מוכשר של נבחרת ישראל, לא לוקחים סיכון כזה במשחק גורלי. האם היה סיכוי פעם ששלמה שרף לפני משחק כל כך משמעותי יוציא את איל ברקוביץ מההרכב לשם ה"איזון", האם אברם גרנט היה מוציא את יוסי בניון? התשובה היא חד משמעית לא.

אז למה בניון, שהיה כמו גלוך בעבר, קיבל עם חזן החלטה כזאת רעה? אתם רוצים איזון? אין בעיה, שימו את אוסקר קודם כל בעמדת ה-10 ומסביבו תאזנו עם מוחמד אבו פאני ולא עם דור פרץ, שעמדה מספר 6 לא מתאימה לו. הוא גם לא משחק בעמדה זו בקבוצתו מכבי ת"א. ואלה לא שתי הטעויות היחידות, מתי דור תורג'מן היה טוב בכנף שמאל? תורג'מן הוא חלוץ 9 נקודה, ואם ערן זהבי "מולחם" על העמדה הזו, אז יש שני שחקני כנף שזה התפקיד שלהם, ענאן חלאיילי וליאל עבדה.

טעות נוספת שנעשתה - מי מחליף את ענאן חלאיילי? לכל קבוצה ולכל נבחרת יש שחקנים שגם שהם ביום בינוני לא מוציאים אותם, חלאיילי הוא מהבודדים שבשניה אחת עושה גול, וכשמדובר באיסלנדים הגדולים והקשוחים וחלאיילי יכול עם המהירות והפיזיות להתמודד איתם, לא מחליפים אותו. זה רק על קצה המזלג, כל ההחלטות המוזרות של בניון וחזן, בדיוק כמו שההחלטה לתת קבוע את ההרכב לאלי דסה, שלא זכור לי משחק אחד טוב שלו בקמפיין הזה, רק משום שהוא קפטן ומשחק מתחילת המשחקים, לא מובנת.

אנחנו הגענו למצב נוראי מבחינת אוהדי הכדורגל, רבים כבר לא מאמינים בנבחרת ישראל שהייתה בעבר חלון הראווה של כל אוהד ואוהד. היום כבר הם מרגישים שאין על מי לסמוך, לא על הצוות המקצועי ולא על שחקנים לא מעטים, שמשחקים קבוע בהרכב הראשון. חד משמעית כישלון עצום של בניון וחזן, שלא קידמו כלום ושום דבר בנבחרת ישראל.

להיפך, הכותרות הכי גדולות על הנבחרת לא היו בכלל על הצד המקצועי, הן נגעו בדרכי הפעולה כלפי שחקנים כמו ערן זהבי והחדר, מונאס דאבור, דיא סבע ועומר אצילי (שלא צריך לשחק בנבחרת, שלא יובן לא נכון) והאחרון שון ויסמן, ש"העז" לפלוט כמה מילים לעבר ספסל הנבחרת אחרי גול שכבש. לא באתם לחנך, באתם להצליח ונכשלתם בענק ועכשיו תפנו את המקום לאחרים.

לאורך קמפיין שלם לא ראינו נבחרת טובה, שום התקדמות. אני אהבתי את ה"יציאה מהקופסה" למנות את בניון וחזן, פעם ראשונה שנותנים לשני שחקנים גדולים לנהל את הנבחרת, במיוחד יוסי בניון שהיה שחקן ענק, אבל לצערי ולצער כל אוהדי הכדורגל לא הוביל אותנו לשום הישג וזה עם הגרלות שלא בטוח שנקבל עוד פעם בעתיד.

עכשיו, צריך ללכת שוב ובפעם המי יודע כמה על מאמן חדש, יהיה מי שיהיה. צריך גם שחקנים עם אופי, לא שחקנים שיודעים לשחק כשהכדור ברגליים שלהם, מדובר על הרבה יותר מזה בנבחרת, קשוחים, אגרסיביים, כושר גופני גבוה, לחלץ כדורים וללמוד מה היא הגנה באירופה, כי בנבחרת ישראל יש יותר מדי "טיילות" בדרך לשער. אין לי טענה למשל למיגל ויטור, מגדולי הבלמים ששיחקו בישראל ומאוד רצה לשחק בנבחרת, אבל ויטור כבר בן 35, אחרי לא מעט פציעות, כבר מאוד קשה לו, נגד מ.ס אשדוד בשבת האחרונה לא הייתה לו בעיה, אבל זה לא הקצב והאינטנסיביות שדרושים לנבחרת ישראל.

ערן זהבי לא היה טוב אתמול ולא בפעם הראשונה בנבחרת. ביותר מדי דקות הוא לא מצא את עצמו על המגרש, זהבי בשביל להיות טוב חייב את פליסיו מילסון באגף שמאל ולא את דור תורג׳מן. גם הפנדל שהחמיץ שיכול היה לעשות 2:2 ולשנות את המשחק עלה לנו בהפסד ולא בפעם הראשונה, זה קרה לו גם בסקוטלנד בפליאוף ליגת האומות. המסקנה: טוב גם לזהבי וגם לנבחרת להפרד ותמיד נזכור את השערים שלו בנבחרת מהעבר.

גם אלי דסה שבירידה משמעותית ביכולת וגם ערן זהבי צריכים לפנות את מקומם לדור החדש, דור שמאמן נבחרת הנוער אופיר חיים חשף לנו אותו כמה הוא טוב, יש לא מעט שחקנים שחייבים לעשות את קפיצת המדרגה על מנת סוף סוף להצליח עם הנבחרת, אין לנו בעיה בחלק ההתקפי, שם יש לנו אוסף בלתי רגיל של כישרון, ימשיכו בוודאי מנור סולומון, ליאל עבדה וענאן חלאיילי, אליהם נצרף את אלעד מדמון, עידן טוקלומטי ועדי יונה.

יופי של שחקנים בהתקפה כי שם צריך הרבה כישרון ויש להם, כשאנחנו עוברים לאופי של שחקני הגנה וקישור, כאן יש לנו בעיה לא קטנה: בלמים כמעט שלא מייצרים כאן בישראל, אם סתיו למקין יחזור לכושר מצוין אז כן, גם שון גולדברג בעמדת הבלם השמאלי יכול להמשיך, שני המגנים הצעירים עילי פיינגולד ורוי רביבו אמורים להיות המגנים של נבחרת ישראל, בקישור מוחמד אבו פאני ואוסקר גלוך חייבים להמשיך, דור פרץ ונטע לביא תלוי באיזה כושר יהיו כי איתן אזולאי, עדן קארצב, עמרי גנדלמן וניב יהושוע ממתינים להזדמנות ויש עוד לא מעט.

לשחק כדורגל כולם יודעים, להביא אופי של מנצחים בנבחרת - זה סימן השאלה הגדול ביותר של הכדורגל הישראלי. בכל מקרה, השינוי הגדול חייב להתבצע ללא יוסי בניון ואלון חזן.