קטאלדו ניצח בקומו, רוגליץ' התרסק בירידה

צפו: הסלובני איבד 39 שניות לקרפאס וניבאלי בקטע ה-15, לפני יום המנוחה. ניסיון בריחה של גיא ניב כשל

דני פורת
דני פורת  26.05.19 - 19:13
תחילת כתבה

השלב האחרון לפני יום המנוחה השני של הג'ירו הנפיק יותר דרמה מהצפוי. נתחיל עם המנצח דאריו קטאלדו, שיצא מבריחה בת שני רוכבים וגבר על מאטיה קטאניו בירידה לעיר קומו (232 ק"מ מאיברה) כשהוא חוצה את קו הסיום של הקטע ה-15 בזמן של 5:48:15 שעות. הרוכב של אסטנה זכה בניצחון ראשון אי פעם בג'ירו לאחר שתי סגניות בקטעים קודמים. ריצ'ארד קרפאס הגדיל את יתרונו בצמרת הדירוג הכללי.

האקשן האמיתי החל בירידה לאגם קומו, שעה שפרימוז' רוגליץ', מהמועמדים לזכייה בג'ירו, התנגש במחסום בטיחות, נפל על האספלט ואיבד זמן יקר. הוא סיים 39 שניות אחרי סיימון ייטס (שהגיע למקום השלישי), קרפאס ו-וינצ'נזו ניבאלי. השלושה יחד עם יו קארת'י הגיעו 11 שניות אחרי קטאלדו. בקבוצה השלישית היו אלה מיגל אנחל לופס, רפא מאייקה ומיקל לאנדה, שהגיעו לקו הסיום 25 שניות אחרי לובש החולצה הוורודה.

בעקבות הדרמה בחבל לומבארדיה, קרפאס הגדיל את יתרונו בצמרת הדירוג הכללי ל-47 שניות על פני רוגליץ', שעדיין מדורג במקום השני. ניבאלי שמר על המקום השלישי מרחק 1:47 דקות מקרפאס. מאייקה ולאנדה חולקים את מקומות 4 ו-5 בפיגור של 2:35 ו-3:15 דקות בהתאמה.

הקטע ה-16 של הג'ירו יגיע ביום שלישי מלוברה לפונטה די לגנו (194 ק"מ), כאשר החלק המיתולוגי של מעבר גאביה בוטל בשל תנאי מזג אוויר. הפסגה המשמעותית ביותר של השלב ההררי תופיע כ-26 ק"מ לסיום השלב, על המורטירולו (12.1 ק"מ בשיפוע ממוצע של 10.8%). למרות השינויים, השלב אמור להיות מסקרן במיוחד וישפיע על הדירוג הכללי.

כמו כן, גיא ניב יכול לרשום לעצמו פספוס גדול בקטע ה-15. כ-30 ק"מ מפתיחת המרוץ, הישראלי ביצע ניסיון גישור לעבר שני הרוכבים בבריחה, אבל הפלוטון הצליח להחזיר אותו אחרי 10 דקות של מאבק עיקש. ניב סיים במקום ה-138 במרחק של 37 דקות ו-8 שניות מקטאלדו. הוא אמנם לא צלח את הבריחה, אך שרד עוד יום בגראנד טור.

תגובתו של ניב אחרי שחצה את קו הסיום: "הייתי מאד קרוב למשהו גדול. זה מתסכל, אבל אני כבר מוכן להזדמנות הבאה. אני שמח שאני לא מנהל כאן מלחמת הישרדות. זו הייתה המטרה שלי ואני שמח שעד עכשיו זה קורה".