"הרוכבים שלנו חזרו לא חדים מיום המנוחה"

אכזבה בסטארט אפ ניישן מהקטע ה-16. ניב סיים יחד עם ברנאל

דני פורת
דני פורת  15.09.20 - 19:34
תחילת כתבה

הזמן של סטארט אפ ניישן בטור דה פראנס הולך ואוזל. הקבוצה הישראלית קיבלה הזדמנות היום (שלישי) לצאת לעוד ניסיון להשתלב בקבוצת בריחה המונית במטרה לזכות בקטע שהסתיים בוילאר דה לאנס, שכלל לא פחות מ-5 עליות וארך 164 ק"מ מטור דה פין.

זה ממש לא קרה ולמרות שיצאו לבריחה הגדולה 23 רוכבים, מיוצגים ע"י מיטב הקבוצות בטור, החבורה בכחול לבן לקחה "יום חופש" נוסף אחרי יום המנוחה ולא חשפה את עצמה בכבישים הרחבים והנקיים למרגלות האלפים. הציפייה היתה שרוכב כמו קריסטס ניילנס ינסה להשתחל לשם, כפי שהראה כבר בתחילת המרוץ אך ציפיות לחוד ומעשים לחוד.

בצוות המקצועי של סטארט אפ ניישן קיימת אכזבה גדולה מהתפקוד של הרוכבים בקטע שבו הפלוטון אפשר לבורחים להשיג ניצחון בשלב. "לא ייתכן שיש שתי בריחות המוניות עם עשרות רוכבים ואנחנו לא נהיה שם. התחושה היא שהרוכבים יצאו מיום המנוחה לא חדים ולא מוכנים מנטלית לשבוע השלישי של המרוץ", מסר גורם בקבוצה.

גיא ניב סיים במקום ה-104 את השלב ה-16 בפיגור של 27 דקות ו-27 שניות מהמנצח לנארד קמנה שיצא מאותה קבוצת בריחה המונית. למרבה ההפתעה, בקבוצה המאחרים נמצא גם אלוף 2019 אגן ברנאל שממשיך לגלות יכולת מאכזבת ויאבד את התואר שלו ביום ראשון בפאריס.

לאחר המירוץ אמר ניב: יום לא טוב מבחינה קבוצתית. פשוט לא היינו מספיק טובים בפתיחה, ופספסנו בריחה גדולה, זו הייתה הזדמנות לעשות תוצאה עם מישהו מהמטפסים שלנו היום. ברמה האישית, תיכננתי לנסות, אבל אם להיות כנה, לא הייתי בעניינים. לא הרגשתי טוב, ולא הצלחתי להיות אקטיבי בפתיחה. היו כמה שלבים שחפרתי עמוק והכרחתי את עצמי לעלות קדימה, אבל פשוט לא היה לי את זה היום. שמח שעברתי יום קשה כזה, ומאמין שמחר כבר אהיה הרבה יותר טוב.

גם אריק ואן לאנקר, הדיירקטור הראשי של הקבוצה בטור, אמר לאחר המשחק: "ברור שאני מאוכזב. הגישה שלנו כאן היא אגרסיבית ונועזת . זו הדרך היחידה שעם הכלים שברשותנו ומול הקבוצות הגדולות ביותר, אתה יכול להעמיד את עצמך בעמדה של סיכוי לנצחון גם אם היא קלושה".

ואן לאנקר הוסיף: "לצערי היום לא היינו אגרסיבית מספיק. היו מאבקי בריחות קשים היום אבל בשתי בהזדמנויות שהבריחה יצאה - לא הצלחנו להחדיר רוכב. רוכבים שלנו לא היו בעמדה קדמונית מספיק להכנס לשם וזה מאכזב. לשמחתי זה לא אופייני לנו כאן ואנחנו מצפים שכבר מחר נסתער מחדש. ברור לכולנו שזה קשה יותר ויותר ככל שהימים חולפים,  אבל אנחנו חייבים לנצל את שלושת השלבים הבאים לנסות לעשות משהו גדול".