סוף סוף: פטר סגאן זכה בקטע ה-10 בג'ירו

ניצחון בכורה לסלובקי. פוגלסנג איבד זמן. 2 קבוצות פרשו

דני פורת
דני פורת  13.10.20 - 18:12
(GETTY)
(GETTY)

תגיות: גיא שגיבג'ירו

תחילת כתבה

קורונה, גשם וגבעות מתגלגלות עמדו במוקד הקטע ה-10 של הג'ירו ד'איטליה, בסיומו חגג פטר סגאן את ניצחונו הראשון למעלה משנה, כשדהר בהתקפת סולו מרשימה לקו הסיום בטורטורטו. ז'ואאו אלמיידה הגדיל במעט את יתרונו בצמרת הדירוג הכללי.

סגאן, שזכה שלוש פעמים בעבר באליפות העולם, השיג את ניצחונו הראשון אי פעם בג'ירו והגדיל את מאזן הניצחונות הכללי שלו ל-18 בגראנד טור. 20 שניות לאחר מכן הגיע ברנדון מקנולטי (UAE) וסיים במקום השני, ואילו לובש החולצה הוורודה ז'ואאו אלמיידה היה החזק מבין הפייבוריטים בספרינט והגיע שלישי.

אלמיידה מוביל ב-34 שניות על פני וילקו קלדרמן (סאנווב) ו-43 שניות יתרון על פני פלו בילבאו (אסטנה). המפסיד הגדול של היום הוא יאקוב פוגלסנג (אסטנה) שסבל מתקלה טכנית בירידה לקו הסיום ונאלץ להחליף אופניים, כשהוא חוצה את קו הסיום בפיגור של למעלה מדקה אחרי המובילים. הפער שלו מהחולצה הוורודה עלה ל-2:20 דקות, ו-1:19 דקות פיגור מווינצ'נזו ניבאלי החמישי בדירוג.

הבוקר עוד לפני הזינוק שתי קבוצות בכירות פרשו מהמרוץ בשל בדיקות קורונה חיוביות: יומבו ויסמה, של סטיבן קרוויסוויק, ומיצ'לטון סקוט. עוד רוכב בכיר שפרש בעקבות הנגיף, הוא מייקל מאתיוס הספרינטר של סאנווב.

גיא שגיב סיים במקום ה-112 את הקטע העשירי בפיגור של למעלה מ-20 דקות. הישראלי של סטארט אפ ניישן מדורג במקום האחרון - 144 - מבין הרוכבים הפעילים בג'ירו.