הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מרלייר ניצח, רוגליץ' קרס ואיבד 55 שניות

ואן דר פול שמר על הצהובה בסוף הקטע ה-3. פציעה קשה ליואן

דני פורת
דני פורת  28.06.21 - 18:45
עוד יום של כאוס בטור דה פראנס: טים מרלייר הבלגי ניצח היום (שני) בקטע השלישי בפונטיבי (183 ק"מ מלוריין) והשיג ניצחון שני ברציפות לקבוצתו אלפסין פניק בספרינט דרמטי. יספר פילפסן, בן קבוצתו, הגיע למקום השני והצרפתי נאסר בואני (ארקה סאמסיק) שלישי. פרימוז' רוגליץ' איבד זמן יקר בשלב שבו היו לא פחות משלוש התרסקויות בקילומטרים האחרונים.

מה שאפשר את הניצחון של מרלייר, הוא העובדה שקבוצתו אלפסין פניק דחפה אותו קדימה במטרים האחרונים, ובראשם מאתיו ואן דר פול המוביל הכללי. ואז, קאלב יואן ופטר סגאן שהתמודדו על ניצחון בספרינט הסיום התנגשו זה בזה במטרים האחרונים בפונטיבי ואיבדו סיכוי להשיג משהו בקטע המשוגע הזה. מרלייר אמר תודה וחצה ראשון את קו הסיום. מאתיו ואן דר פול שמר על המקום הראשון והחולצה הצהובה עם יתרון של 8 שניות על פני ז'וליאן אלאפיליפ מדקוניק קוויקסטפ.

יואן פונה לבית חולים ולא סיים את השלב. אחד הספרינטרים המובילים בטור, התרסק כאמור במטרים האחרונים ופונה לבית החולים עם חשש לשבר בעצם הבריח. הטור שלו כנראה אבוד.

שני הרוכבים שרדו את ההתרסקויות על הכבישים החלקלקים של בריטני. במקום השלישי ניצב ריצ'רד קרפאס המדורג 31 שניות אחרי המוביל ההולנדי. ווט ואן ארט מיומבו ויסמה צמוד אליו במקום הרביעי. טדיי פוגצ'אר, אלוף הטור, מדורג שישי מרחק 39 שניות מהחולצה הצהובה. אנריק מאס הספרדי ונאירו קינטאנה הקולומביאני קרובים אליו בצמרת.

אחד המפסידים הגדולים של השלב היה פרימוז' רוגליץ' שהתרסק לשולי הכביש כ-10 ק"מ לסיום ונחבל בצורה לא נעימה ברגלו. חבריו לקבוצת יומבו ויסמה העלו אותו קדימה, אבל בסופו של דבר הסלובני, שסיים שני בטור, הגיע לקו הסיום, כשהוא מאבד 55 שניות ליריבו הגדול פוגצ'אר. גם מיגל אנחל לופס הגיע בזמן הזה לקו הסיום. רוגליץ מפגר ב-1:35 דקות מהחולצה הצהובה.

גיום בויבין סיים במיקום הגבוה ביותר מבין רוכבי סטארט אפ ניישן. הרוכב הקנדי הגיע למקום ה-23, מרחק 14 שניות בלבד מהמנצח מרלייר. כריס פרום (מקום 123) ועומר גולדשטיין (157) סיימו בבטחה את השלב המלחיץ, הרחק מההמולה בקו הסיום.