הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

ואן ארט הדהים בוונטו וניצח בקטע ה-11

טור: פוגצ'אר שרד התקפה של וינגגור ושמר על ההובלה

דני פורת
דני פורת  07.07.21 - 19:05
(getty)
(getty)
ווט ואן ארט הוא אחד הרוכבים הכי עגולים בטור דה פראנס. הבלגי שסיים רביעי בקטע נגד השעון (5) ושני בשלב המישורי (קטע 10) זכה הערב (רביעי) בניצחונו הגדול במרוץ החשוב מכולם, כאשר הגיע ראשון לקו הסיום במאלוסן (כמעט 200 ק"מ מסורז'ה), אחרי שצלח את שתי העליות המפורסמות של המון ונטו בפרובאנס וכתב עוד פרק מפואר בקורות חייו העשירים.

ואן ארט, שהשיג ניצחון רביעי בקריירה בטור, היה הרוכב הכי חזק מקבוצת הבריחה והעניק לקבוצתו יומבו ויסמה ניצחון יוקרתי אחרי האכזבה מהפציעה והפרישה של פרימוז' רוגליץ'. אחרי למעלה מ-5 שעות ו-17 דקות, ואן ארט הפך גם לבלגי השלישי בהיסטוריה (אחרי אדי מרקס ותומאס דה גנט) שמגיע ראשון לפסגת הוונטו שהופיעה 22 ק"מ לסיום השלב. קני אליסונד הצרפתי ובאוקה מולמה ההולנדי, שני חברי קבוצת טרק סגפרדו סיימו במקומות 2 ו-3 בהתאמה, דקה ו-14 שניות אחרי ואן ארט.
טדיי פוגצ'אר, לובש החולצה הצהובה, נתקל בפעם הראשונה בטור ברוכב שהצליח להתנגד לו. קוראים לו יונאס וינגגור. הדני של יומבו ויסמה תקף את החולצה הצהובה בעליה השניה לוונטו ואפילו הגדיל את הפער ל-40 שניות בפסגה. אבל פוגצ'אר, יחד עם ריגוברטו אוראן וריצ'רד קרפאס הקולומביאנים הצליחו להדביק את הדני בירידה ולסיים בזמן זהה - 1:38 דקות אחרי המנצח.

בצמרת הדירוג הכללי, פוגצ'אר מוביל ללא מתחרים עם 5:18 דקות יתרון על אוראן, 5:32 על וינגגור ו-5:33 על קרפאס. בן אוקונור האוסטרלי סבל מיום פחות מוצלח וירד מהמקום השני לחמישי עם 5:58 דקות פיגור מאלוף המרוץ. מבחינת פוגצ'אר, מדובר ביום שבו עמד בלחץ, למרות שלראשונה לא נראה כמו המטפס הכל יכול של המרוץ.

מייקל וודס, שעדיין מחפש ניצחון ראשון בטור, סיים במקום ה-20, כאשר נמצא בפיגור של 7:34 דקות אחרי ואן ארט. זהו המיקום הגבוה ביותר של סטארט אפ ניישן בשלב הקשה בפרובאנס. הפנים אל הפירנאיים בסוף השבוע.