הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

הישג שיא: איתמר איינהורן חמישי בוואלטה אספניה

הרוכב הישראלי עשה היסטוריה וסיים במקום המכובד בקטע ה-8

דני פורת
דני פורת  21.08.21 - 18:53
(GETTY)
(GETTY)

תגיות: אופניים

הישג שיא. רוכב "סטארט אפ ניישן", איתמר איינהורן הגיע היום (שבת) למקום החמישי בקטע השמיני של הוואלטה אספניה ורשם לזכותו את התוצאה הטובה ביותר אי פעם לרוכב ישראלי בגרנד טור.

הספרינטר הישראלי השאיר מאחור מאיצים מפורסמים וגדולים כמו ארנו דמאר הצרפתי ומייקל מאתיוס האוסטרלי ובכך רשם את התוצאה הכי מרשימה אי פעם באחד משלושת הטורים הגדולים בעולם אופני הכביש. ואת כל זאת הוא עושה בהופעת הבכורה שלו בתחרות היוקרתית. איינהורן סיים למעשה שישי, אבל בזכות פסילה של חואן סבסטיאן מולאנו בשל מהלך לא חוקי (חסימה) במטרים האחרונים, השיג את המקום החמישי.

איינהורן בן ה-23, אחד משני ישראלים בוואלטה יחד עם גיא ניב, נמצא זו השנה השניה בקבוצת סטארט אפ ניישן ולמעשה בגרנד טור הראשון שלו רושם את ההישג הכי טוב שלו במרוץ בדרגה הגבוהה ביותר. בשנה שעברה הפך לישראל הראשון אי פעם שעולה על פודיום במרוץ אופניים מקצועי, כשסיים שלישי בשלב בטור של קולומביה.

התוצאה טובה שהשיג איינהורן היא נקודת אור במירוץ קשה, חסר מזל ואכזרי עד כמה מבחינת סטארט אפ ניישן שהיתה מעורבת בכמה התרסקויות קשות שגרמו לכך ששלושה מרוכביה פרשו בימים האחרונים. המאיץ האיטלקי דוד צ׳ימולאי פרש באמצע המירוץ היום על ברך חבולה קשות כתוצאה מהתרסקות, אבל איתמר איינהורן לקח את ההזדמנות והשיג טופ 10 ראשון לרוכב ישראלי בגרנד טור.

הישראלי לא הסתיר את התרגשותו אחרי ההישג. "אני מאוד שמח ומודה לחברי הקבוצה שלי, במיוחד לגיא ניב וסט ואנמרקה. אני רק השלמתי את העבודה ונורא נורא שמח ומצפה לבאות, במיוחד אחרי שפתחנו את הוואלטה ברגל שמאל", סיפר איינהורן.

רוכב "סטארט אפ ניישן" הוסיף: ״אני לא חוגג את התוצאה, ספרינטר רוצה לנצח. אבל מה שקרה היום הוכיח שיש לי את המהירות והעוצמה להתמודד ברמות הכי גבוהות וגם להשיג ניצחונות״.

פאביו יאקובסן, שכבר זכה בקטע מוקדם יותר, היה המנצח של הקטע השמיני, כשחצה ראשון את קו הסיום בלה מנגה דל מר מנור (173.7 ק"מ) מסנט פולה. אלברטו דאינזה האיטלקי הגיע למקום השני ויספר פליפסן הבלגי התברג שלישי. איינהורן כאמור סיים בזמן זהה לספרינטרים האחרים והגיע חמישי מתחת לג'ורדי מאוס הבלגי, כשהוא עוצר את השעונים על 3:56:05 דקות.

בצמרת הדירוג הכללי לא נותר שינוי. האלוף המכהן, פרימוז' רוגליץ', ממשיך להוביל בפער של 8 שניות על פני פליקס גרושארטנר האוסטרי, ואילו אנריק מאס הספרדי שלישי במרחק 25 שניות בלבד מהחולצה הצהובה. גם מיגל אנחל לופס (36 שניות) ואגן ברנאל (41 שניות) נמצאים במאבק על החולצה האדומה.