הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

המציאות הקשה של רוכבי האופניים בישראל

הם בסך הכל קמו בבוקר, התלבשו ועשו את מה שהם הכי אהבו בעולם הזה, אבל לבסוף הם סיימו את חייהם בצד הכביש: מהמוות של תומר ויינשטיין ויניב לוגסי ז"ל ועד הסיפור הטראגי של דוד לויאל ז"ל, צפו בפרק הראשון בסדרת הכתבות "בשוליים", על הרוכבים שאיבדו את חייהם בתאונות

עדי הרשליקוביץ
עדי הרשליקוביץ  16.05.22 - 16:03

תגיות: אופניים

תאונות דרכים הן אחת מהרעות החולות ביותר במדינת ישראל. ב-2021 נהרגו לא פחות מ-361 אנשים בכבישים, מה שהיווה עלייה מהשנה שלפני כן. מתוך אותם הרוגים, 11 היו כאלה שנהרגו על אופניים. אנשים שבסך הכל יצאו לנסיעת בוקר, עשו את התחביב האהוב עליהם בעולם, אך במקום להגיע הביתה בשלום, הם סיימו את חייהם בצד הכביש.

ב-16 בדצמבר 2019 תומר ויינשטיין ויניב לוגסי זכרם לברכה, עשו בדיוק את זה. יצאו לנסיעת בוקר יחד בשוליים של הכביש, במיטב בגדיהם והציוד שלהם, אך בגלל אדם אחד, שביצע מספר עבירות תנועה, הם נהרגו והשאירו אחריהם משפחות. הסיפור של תומר ויניב הוא כמובן לא הסיפור היחיד שהסתיים כך ובסדרת הפרקים החדשה, "בשוליים", אנו עוקבים בדיוק אחר מקרים מהסוג הזה.

מהסיפור הטראגי של תומר ויניב, דרך התאונה הקשה בה נהרגו יצחק סימון ושלום גרוסמן ז"ל ועד המוות הטרי ביותר, של דוד לויאל ז"ל, שהיה גם במקרה היחיד שלא נפגע בתאונה של סימון וגרוסמן - צפו בכתבה הראשונה של סדרת הכתבות "בשוליים", בנגן הווידאו למעלה.