הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פוגלסאנג ניצח במירוץ המרקאן אלפס מריטיים

רוכב ישראל פרמייר טק חגג באלפים. שותפו לקבוצה, וודס, סיים שני

דני פורת
דני פורת  31.05.22 - 18:21
צילום : קאסאנדרה דון
צילום : קאסאנדרה דון

תגיות: אופניים

הרגע הגדול ביותר של ישראל פרמייר טק בעונה לא פשוטה עד כה הגיע היום (שני) על האלפים, כאשר שניים מכוכבי הקבוצה, מייק וודס ויעקב פוגלסאנג, סיימו במקום הראשון והשני על עליית הסיום במירוץ החד יומי ״מרקאן אלפס מריטיים״.

ההופעה הענקית במירוץ הצרפתי, חודש לפני הטור דה פראנס השלישי של הקבוצה, הוא בעל משמעות רבה עבורה. הקבוצה מקווה שמדובר בתפנית אחרי התחלה לא קלה של העונה. בכל אופן, היא גרפה היום 200 נקודות שיתנו לה זריקת עידוד רצינית במאבק להגן על הסטטוס שלה במועדון הגדולות - הפרו טור. זה הנצחון השישי של הקבוצה העונה, והשני ברציפות - ביום ראשון היא השיגה נצחון ביום האחרון בטור אלפים אחר, עם הרוכב האוסטרלי הצעיר שלה, סבאסטיאן ברוויק.

היום נתנה הקבוצה הצגה של דומיננטיות מרשימה ביותר ושיגרה רוכב אחרי רוכב בשתי העליות האחרונות לסגור את הבריחה, וכאשר הגיעה לעליה האחרונה - היו לה שלושה רוכבים מקדימה שהכתיבו קצב גבוה: כריס פרום, מייק וודס ויעקב פוגלסאנג. הקצב הגבוה הותיר רק תריסר רוכבים במערכה. 6 ק"מ לסיום ניצלה הקבוצה את כח האש שלה, כשפוגלסאנג יצא להתקפת סולו בזמן שוודס דואג לשבת בנוחות על הגלגל של הרוכב היריב היחיד שעוד ניסה לבצע מרדף. זה השתלם בגדול - פוגלסאנג שייט לנצחון , ומייק וודס כבש את המקום השני בקלילות .

״זה הגיע בדיוק בזמן״ אמר פוגלסאנג, מתייחס הן לנצחון האישי (הראשון שלו העונה) והן למשמעות הנצחון עבור הקבוצה. ״היינו צריכים את זה״.