הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

אחרי שהתרסק: איתמר איינהורן זכה באליפות ישראל

רוכב ישראל פרמייר טק הקדים את שגיב וגולדשטיין. שפירא אלופה בפעם השישית

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  25.06.22 - 12:41
ברכות לאיינהורן (צילום: איתמר גרינברג)
ברכות לאיינהורן (צילום: איתמר גרינברג)

איתמר איינהורן זכה היום (שבת) בתואר אלוף ישראל החדש באופני כביש לאחר שניצח בתחרות השנתית בצפון הגולן. שני חבריו לקבוצת פרמייר טק הישראלית גיא שגיב (מקום שני) ועומר גולדשטיין (מקום שלישי) סיימו על הפודיום.

בגזרת הנשים, עומר שפירא, הנציגה של ישראל טוקיו 2020, זכתה באליפות ישראל. הרוכבת של EF אדיוקיישן זכתה בתואר בפעם השישית ברציפות והשלימה דאבל לאחר שגם זכתה בזהב באליפות ישראל נגד השעון.

מאחורי ניצחונו של איינהורן מסתתר סיפור ומחווה ספורטיבית יוצאת דופן. זה קרה 7 קילומטרים לסיום במירוץ האליפות בצפון הגולן, כאשר ארבעת הרוכבים הישראלים הבכירים של ישראל פרמייר טק דוהרים קדימה, מותירים מאחור את הפלוטון כולו לקראת ההכרעה. 

ואז, איתמר איינהורן, הספרינטר החזק של הקבוצה, איבד לפתע ריכוז והתרסק. ״זו היתה אשמתי״, סיפר אחר כך איינהורן. ״רכב השופטים הסיח את דעתי ולא שמתי לב שעומר גולדשטיין חתך שמאלה, ומצאתי את עצמי על האספלט״.

סוף הסיפור של איתמר? ובכן , ממש לא. כשהתאושש וטיפס חזרה על אופניו, הוא גילה שחבריו, עומר גולדשטיין גיא שגיב וגיא ניב - בחרו להמתין לו במקום לדהור קדימה. זו לא היתה החלטה מובנת מאליה, במיוחד כאשר השלושה ידעו שבכך הם כנראה מעניקים ליריב המסוכן מכולם הזדמנות ברורה לנצח. הסיום השטוח, והעובדה שאיתמר הוא מאיץ רב עצמה - לא ניבאה להם טובות.

אינהורן הוסיף בסיום: ״הם התקיפו אותי שוב ושוב אבל נתתי הכל והצלחתי לגבור עליהם בספרינט ולהשיג את חולצת האלוף. זה כמובן מאד ריגש אותי, אבל אני חייב לומר שגם החברים שלי ריגשו ואני מעריך מאוד את מה שעשו. ארבעתנו נתנו מירוץ מצויין, ואני גאה שהוכחנו שלא בכדי אנחנו רוכבים עם ״ישראל פרמייר טק״ בפרו טור".