קריאות אנטישמיות נגד שכטר באימון לאוטרן

החלוץ הישראלי התעלם והמשיך כרגיל, עד שכוח האבטחה של המועדון פינה את השניים אל מחוץ למתקן. המנכ"ל סטפן קונץ מיהר לגנות את המקרה המכוער: "אין מקום לגזענות בקרבנו, נילחם בתופעות כאלו סביב הקבוצה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  27.02.12 - 11:44
לא נעים. שכטר
לא נעים. שכטר
תחילת כתבה

הליגינור שלנו בקייזר סלאורטן, איתי שכטר, מספר תמיד כמה הוא נהנה בגרמניה ולאיזה יחס מדהים ומסביר פנים הוא זוכה במדינה, אך אמש (ראשון) שכטר זכה לחוויה ממש לא נעימה כשהפך למטרה לקריאות אנטישמיות כששני גלוחי ראש הופיעו באימון הקבוצה, קיללו את החלוץ הישראלי וקינחו במועל יד.

האימון של לאוטרן החל באווירה עגומה גם כך, כש-150 אוהדים הגיעו להפגין כנגד היכולת החלשה בתבוסה 4:0 למיינץ והירידה מתחת לקו האדום בשבת. גם אותם אוהדים שנכחו במקום בוודאי הופתעו כאשר שני גלוחי הראש, שמיהרו להזדהות כניאו-נאצים באמצעות סיסמאות של המפלגה הנאצית שהשמיעו, מחו כנגד הישראלי, קראו קריאות גנאי אנטישמיות והצדיעו במועל יד.

שכטר עצמו, ששמע את הקריאות היטב, ניסה להתעלם והמשיך להתאמן כרגיל, עד שכוח אבטחה מטעם המועדון התערב ופינה את השניים אל מחוץ לתחומי המתקן. מנכ"ל קייזרסלאוטרן, סטפן קונץ, מיהר לפרסם בתקשורת הודעה שמגנה את המקרה המכוער: "קייזרסלאוטרן תילחם בכל תופעה של גילוי גזענות בסביבת המועדון. לגזענות ולאפליה מכל סוג אין מקום בקרבנו". דובר המועדון, כריסטיאן גרובר, הוסיף: "פנינו לרשויות שמטפלות בעיניינים כאלו וביקשנו גם מהמשטרה לחקור את הנושא והם הבטיחו לפעול במסגרת החוק".

למרות שהפרשה זכתה ללא מעט כותרות בתקשורת המקומית, מה שיותר מדאיג כרגע את האוהדים הוא מצבה של הקבוצה, שכאמור ספגה רביעיה בשבת והידרדרה אל מתחת לקו האדום (שכטר שמחלים מפציעה לא שותף). ההפסד היה ה-4 ברציפות של קייזרסלאורטן, והיא מדורגת במקום ה-17 עם 18 נקודות, כמו גם פרייבורג האחרונה. במחזור הקרוב לאוטרן תפגוש את וולפסבורג, ושכטר עשוי לחזור מהפציעה ולחזור לשחק.