איתי שכטר: "אמרו שצעקו לעברי, לא שמעתי"

סערה בגרמניה בעקבות הקריאות האנטישמיות לעבר הישראלי של קייזרסלאוטרן. סוכנו: "מטומטמים יש בכל מקום, איתי מרגיש בטוח שם". המשטרה: "מדובר בגלוחי ראש שהורחקו מהמגרשים". הקהילה היהודית: "בושה לכדורגל הגרמני"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.02.12 - 10:25
לא עוברים לסדר היום. שכטר (GETTYIMAGES)
לא עוברים לסדר היום. שכטר (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

מאז פורסם אמש (שני) על כך שאיתי שכטר נפל קורבן להתנהגות גזענית ואנטישמית, הנושא לא יורד מהכותרות בקייזרסלאוטרן. בעוד האוהדים מתביישים, המועדון מגנה והמשטרה חוקרת, נדמה כי בגרמניה לא מוכנים לעבור על המקרה לסדר היום. 

"אמרו לי שצעקו לעברי, אבל לא שמעתי מה שאמרו", הגיב האב הטרי שכטר בראיון ל"בילד", והוסיף: "חשוב לי מאוד שאחזור לשחק מהר". סוכנו רונן קצב הוסיף: "מטומטמים יש בכל מקום, איתי מרגיש בטוח בקייזרסלאוטרן".

כזכור, ביום ראשון הגיעו כ-150 אוהדים של קייזרסלאוטרן לאימון במטרה למחות על מצבה של הקבוצה בתחתית הבונדסליגה ועל התבוסה למיינץ (4:0). במהלך האימון, בו נטל גם חלק איתי שכטר שמחלים מפציעה, הופיעו שני גלוחי ראש שקראו סיסמאות אנטישמיות בגנות יהודים, קראו לעבר החלוץ הישראלי "יהודי מלוכלך" ואף הצדיעו במועל יד.

מנכ"ל המועדון סטפן קונץ והדובר כריסטיאן גרובר מיהרו לפרסם הודעות גינוי למקרה בתקשורת והבטיחו כי יפעלו במסגרת החוק. היום (שלישי), מתברר כי המועדון, שהגיש תלונה במשטרה, העמיד לרשות החוקרים צילומי וידאו ותמונות סטילס משטח האיצטדיון, ובעקבות החקירה נודע כי השניים משתייכים לקבוצת חוליגנים המוכרת למשטרה ועל חבריה נאסרה הכניסה למשחקי כדורגל כבר לפני זמן רב.

גרובר הוסיף: "פנינו לרשויות החוק ונדרוש להעמיד את האנשים הללו לדין. העבירה שהם ביצעו היא פלילית". דובר המשטרה המחוזית, וולפגנג דנצר, אישר: "החקירה נמצאת בשלביה הראשונים, וכבר נשללו מספר ספקולציות שהועלו ע"י התקשורת. השניים אכן מוכרים למשטרה". אוהד מקומי סיכם: "אנחנו מתביישים במקרה הזה, ונקווה ששכטר יחזיר תשובה לכולם על הדשא". 

נשיא המועצה היהודית בגרמניה ד"ר דיטר גראומן אמר: "אם הספורט משמש להעברת מסרים של שנאת יהודים וגזענות, אז זאת בושה לכדורגל הגרמני. מי שמצדיע במועל יד ומפיץ את האנטישמיות מקומו בבית הסוהר ולא במגרשי הכדורגל. ההתאחדות הגרמנית צריכה להגיב מהר וביד קשה. גם קייזרסלאוטרן צריכה לפעול באופן מיידי. גם מי שסובל כאלה אוהדים צריך להיענש". ראש הממשלה האיזורית קורט בק הגיב: "אני מתבייש על האירוע הזה".