לא כל יום גביע: ברדה וגנק הפסידו 3:2 לוארחם בליגה

אחרי התצוגה הענקית ברבע הגמר במהלך השבוע עם כיבוש ו-4 בישולים, הליגיונר הישראלי שיחק 90 דקות ובישל את השני במשחק הצמרת. 0:2 לא.א.ק לרנקה של רן בן שמעון על אלקי של קפילוטו ובקל. חיימוב נפצע

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  16.12.12 - 17:47
ליגה אחרת (gettyimages)
ליגה אחרת (gettyimages)
תחילת כתבה

אחרי סוף שבוע נהדר לישראלים בחו"ל הגיע יום ראשון ועימו מקבץ הפסדים מאכזבים. גנק של אליניב ברדה התארחה אצל זולטה וארחם למשחק חשוב בצמרת ונחלה הפסד צורם, 3:2. כמה ימים בלבד אחרי שהביסה אותה 0:5 בגביע. מדובר בסך הכל בהפסד ה-3 של גנק העונה, אבל אובדן הנקודות עלול להיות לה לרועץ בהמשך השנה. ברדה שיחק 90 דקות והפעם, לא סיפק את חלקו. א.א.ק לרנקה של רן בן שמעון וגיא חיימוב ניצחה 0:2 את אלקי של רועי בקל וניסו קפילוטו. חיימוב נפצע והחולף.

רק לפני מספר ימים נהנתה גנק מיום נהדר של אליניב ברדה ברבע גמר הגביע הבלגי כשהישראלי כבש את השער הראשון ובישל 4 נוספים בניצחון 0:5 על וארחם. היום הדברים נראו מעט אחרת מול אחת הקבוצות הטובות העונה בבלגיה. גנק נהנתה משער עצמי בדקה ה-37 של ברונו גודה אבל לא ידעה לשמור על היתרון ודקה לתוך תוספת הזמן של המחצית הראשונה מאלאנדה הישווה. למחצית השנייה גנק לא הגיעה ומ'באיי לייה הפך בדקה ה-60, 12 דקות לאחר מכן פרנק ברייר כבש וחאלים היילנד צימק בדקה ה-93 מבישול של ברדה וקבע את תוצאת המשחק. הנקמה הושלמה.

בדרבי הישראלי בקפריסין א.א.ק לרנקה של רן בן שמעון וגיא חיימוב אירחה את אלקי לרנקה
של רועי בקל וניסו קפילוטו. אחרי שהפסידו בשבוע שעבר, רצו חניכיו של בן שמעון לחזור למסלול הניצחונות על מנת להיצמד לאפואל ניקוסיה ואנורתוזיס בצמרת. א.א.ק הצליחה עם 0:2 גדול. הראשון נכבש בדקה ה-17 מרגליו של אלכס דה סילבה. השני הובקע בדקה ה-93 אחרי מתפרצת נהדרת ובסופה וולה ענק של קוליס פאבלו. השוער הישראלי נפצע בדקה ה-78 אחרי שקרלוס אוהנה פגע בו בצורה חמורה. לאחר כמה דקות הוא הוחלף. רועי בקל קיבל כרטיס צהוב ושיחק 90 דקות, כמו גם ניסו קפילוטו.

ויטסה של דן מורי אירחה את ואלוויק במשחק האחרון של הסיבוב הראשון בהולנד וסיימה ב-2:2. בוני וציומר כבשו לויטסה, שבאלייה הישווה זמנית ודיטס הישווה סופית בדקה ה-93. הלגיונר הישראלי פצוע לא שותף.

ראסינג סנטאנדר של גיא אסולין אירחה את סבאדל בליגה הספרדיית השנייה במשחק הראשון של המאמן החדש חוסה אורליו גאי. כנראה שהחילוף בצמרת טרם תרם את חלקו כי ראסינג הפסידה 1:0 והמשיכה להדרדר. הקבוצה של אסולין הנמצאת במקום ה-21 בליגה מתוך 22 אחרי 18 מחזורים. אסולין לא שיחק.