"את האליפות מכבי ת"א כבר לקחה. השאלה מתי החגיגות"

אחרי חצי עונה בריימס ורגע לפני המפגש של האקסיות, אלירן עטר מחמיא לחבריו בצהוב ("בלתי ניתנים לעצירה") וכואב במיוחד את מצבה של בני יהודה: "הקהל צריך לעזוב את המחאה ולתמוך בדמאיו. הקבוצה לא תרד ליגה"

מוטי פשכצקי
מוטי פשכצקי  27.12.13 - 21:30
שבת ב-20:00, האקסיות נפגשות
שבת ב-20:00, האקסיות נפגשות
תחילת כתבה

אחרי תקופת התאקלמות לא פשוטה בעונתו הראשונה באירופה, עושה רושם שאלירן עטר מתחיל לצבור הרבה מאוד ביטחון על הדשא ומחוצה לו. עטר, שהצטרף בקיץ לריימס, שותף עד כה ב-13 משחקים העונה כשהוא כובש פעמיים ומבשל פעם נוספת. אם המספרים נראים לכם נמוכים, אזי שמבחינה סטטיסטית הם לא באמת כאלה. עטר שיחק 566 דקות העונה, והיה שותף ל-3 שערים, שער או בישול בכל 180 דקות בערך. אם היה משחק את מלוא הדקות העונה (19 מחזורים, 90 דקות בכל משחק), יכול מאוד להיות שכבר היינו רואים אותו עם 4-5 שערים ומספר זהה של בישולים.

במחזור האחרון היה שותף ל-1:4 על אז'קסיו, משחקו בו כבש את שערו השני העונה וסייע לריימס הצנועה לעלות למקום השמיני והמפתיע – שתי נקודות בלבד מהמקום הרביעי. המחזור הבא מצפה לו מפגש פיקנטי מול וינסנט אניימה וליל, השוער החם של אירופה ואחת הקבוצות המפתיעות של היבשת.

גם מצרפת, עטר ממשיך לעקוב באדיקות אחרי כל מה שעובר על הכדורגל הישראלי. מצד אחד הוא מאושר ממה שקורה במכבי ת"א אבל מצד שני מודאג מאוד מהמצב של בני יהודה, המועדון בו גדל.

בשבת ב-20:00 שתי הקבוצות ייפגשו בבלומפילד אבל לעטר ברור שבני יהודה תצטרך להשיג את הנקודות במקום אחר. "מכבי ת"א לקחה כבר אליפות, היא בלתי ניתנת לעצירה. זאת רק שאלה של זמן עד שזה יהיה רשמי ויתחילו החגיגות. בני יהודה לא יכולה לנצח אותם ואני בספק אם יוכלו לקחת נקודה. אני מקווה שבשני המחזורים הבאים מול ב"ש וסכנין הם ייקחו את הנקודות".

על תחושותיו בענייני בני יהודה אמר מלך שערי הליגה בעונה שעברה: "דיברתי עם משה דמאיו, חיזקתי אותו ואני מאוד מקווה שיצליחו לצאת מהתסבוכת הזו. המצב הזה נורא עצוב לי. לדעתי אם יגיע רכש טוב בינואר יהיה אפשר להציל את המצב - למרות שזה נראה קשה עד בלתי אפשרי".

עטר שמחובר לדמאיו כאילו היה בן משפחתו לוקח ללב את העליהום עליו. "הוא עושה הכל כדי שבני יהודה תצליח. אני יכול להבין את הקהל שכועס כי הקבוצה במצב לא טוב אבל אי אפשר לשכוח את התרומה של דמאיו למועדון בחמש השנים האחרונות. הרבה בזכותו, בני יהודה הייתה בצמרת. כרגע האוהדים צריכים להשאיר את המחאה בצד ולתמוך בקבוצה ובדמאיו - רק כך אפשר יהיה לצאת לדרך חדשה".