"עוד ידברו על מנור סולומון יותר מאשר על יוסי בניון"

אבי לוזון התרגש מהשער של קשר שחטאר באלופות: "קפצתי מהכורסא. מנור בדרך להיות הישראלי הכי טוב שהיה. הוא יימכר בסכום יותר גבוה משל דאבור, כל אירופה תדבר עליו"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  02.10.19 - 18:00
תחילת כתבה

כל חובבי הכדורגל בישראל חיכו לזה, ואתמול (שלישי) זה הגיע - שער של שחקן ישראלי בליגת האלופות. מנור סולומון ריגש את כולנו כשניצח לשחטאר את המשחק מול אטאלנטה ב-1:2 עם שער בדקה ה-95, אבל האיש שכנראה הכי נהנה לראות את הקשר הצעיר כובש במפעל הבכיר ביותר ביבשת הוא לא אחר מאשר אבי לוזון, האיש שדאג למכירה של היהלום ממכבי פתח תקווה לאלופת אוקראינה.

"מאד התרגשתי מהשער, קפצתי מהכורסא למען האמת", סיפר לוזון בראיון לתכנית 'מגרש פתוח'. "חיכיתי לשער הזה מהיום שהוא עבר מאיתנו בינואר האחרון. אמרתי שהשחקן הזה הוא אחד הגדולים שיש, אני רק מחכה כל פעם שהוא יוכיח שצדקתי. אני ידעתי שזה עוד ציון דרך בקריירה שתהיה למנור סולומון בעשור הקרוב, ואני יודע שהוא יהיה זה שיוביל את נבחרת ישראל כפי שהיה בעשור הקודם יוסי בניון".

"הסתמסנו, אנחנו מדברים מדי כמה ימים. מיד אחרי המשחק כתבתי לו 'מברוק, אני שמח בשבילך'. השתקתי את כל אלה שבלבלו את המוח ושאין להם מושג לגבי המכירה שלו, חשבו שאני הוזה. אני טענתי שמכרתי אותו בזול. שנה מהיום הוא יימכר בסכומים שאף שחקן ישראלי לא נמכר. הכי יקר שנמכר היה מונאס דאבור, וזה יהיה הרבה מעל לדעתי".

"יש לי עוד כ-20% במכירה עתידית שלו. מישראל אי אפשר למכור שחקנים בסדרי גודל כאלה של 15-20 מיליון ומעלה, זה היה הטופ שאפשר היה למכור. במכירה הבאה שלו זה יהיה שיא העברות של שחקן ישראלי אי פעם".

לוזון הוסיף לגבי העתיד של סולומון: "הוא יהיה מינימום כפי שדיברו על בניון, גם ידברו כך עליו. חושב שהוא אפילו יהיה קצת יותר. אין לי ספק שהוא בדרך להיות השחקן הכי גדול שהיה בכדורגל הישראלי, כי יש לו את כל מה שצריך. יש לו קודם כל אופי מדהים, הוא גם ילד טוב וגם ווינר גדול. הוא לא נשבר, הוא יודע מה זה לעבוד קשה ולהתמודד עם קשיים. הוא גם פיזית בנוי טוב וחזק. אין לי ספק שבעוד שנתיים-שלוש כל אירופה תדבר עליו".

"הכישרון מנצח את הכל. מאפיה ברזילאית? אוקראינית? הוא בסוף השחקן הכי מוכשר בשחטאר. גם בכדורגל הישראלי לא היה לא קל, וגם בנבחרת. עד שהשחקנים יבינו עם מי הם משחקים ושהוא רק יכול לשדרג אותם ולתרום להם, אז הם יתחילו לפרגן לו. כשזה יקרה, השמיים הם הגבול. תמיד יש קנאה בין שחקני כדורגל, קנאה ספורטיבית, וזה בסדר".

"הדבר היחיד שמעניין אותו זה להתאמן ולהיות או עם ההורים או עם החברה. זה לא בן אדם שמחפש לבלות עד השעות הקטנות של הלילה, זה בן אדם שמחפש את הקריירה. הוא סימן לעצמו יעדים. גם כשאמרתי לו שאני במו"מ עם מנצ'סטר סיטי הוא לא נבהל".

לאחר מכן דיבר הבעלים על המצב של קבוצתו בליגה הלאומית: "אני מרוצה מהתוצאות עד עכשיו, אבל אני חושב שמכבי פתח תקווה לא יכולה להוריד רגע אחד את הרגל מהגז. היא חייבת לבוא ממוקדת כל משחק רק במטרה ברורה - לנצח אותו. יש לנו את הקבוצה הטובה בליגה, אבל אנחנו צריכים להוכיח את זה כל שבוע מחדש. החלום שלי היא שמכבי פתח תקווה תעלה. אם גם ראשל"צ ועמוס לוזון יעלו, בכיף, באהבה".