הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

סולומון: "רוטנשטיינר יקח אותנו קדימה"

הליגיונר הבכיר דיבר על העונה בשחטאר ומועמדות ברקוביץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.07.20 - 18:00
תחילת כתבה

מנור סולומון סיים אמש (ראשון) את העונה המלאה הראשונה שלו בשחטאר דונייצק ולפי הדרך שבה ההיהלום הישראלי סיים את העונה, יש לנו עוד הרבה מאוד למה לצפות ממנו. בארבעת המחזורים האחרונים של הליגה, הקיצוני רשם שני שערים ושלושה בישולים וניתן לראות כי סולומון שם את הפציעה מאחוריו והתחיל להתקבע כשחקן חשוב באלופת אוקראינה. הליגיונר, שלא מרבה להתראיין, דיבר היום בתוכנית 'חמש באוויר' וסיפר על העונה האחרונה.

"אני שמח מאוד לסיים בצורה הזו את העונה, במיוחד שיש לנו עוד שבועיים ליגה אירופית ואני רוצה להגיע בכושר הכי טוב שאני יכול למשחקים החשובים האלו. עברתי עונה לא פשוטה בגלל פציעה שקרתה לי כמה פעמים, שבמצטבר לא שיחקתי כחצי עונה".

על אף ששחטאר סיימה את חלקה בליגה, קבוצתו של סולומון בעמדה מצוינת בשמינית גמר ליגת האלופות והקבוצה ניצחה 1:2 את המשחק הראשון, שהתקיים בגרמניה, מול וולפסבורג. "העונה עוד לא הסתיימה. אנחנו רוצים להגיע כמה שיותר רחוק במפעל. אני חושב שהיו לי פיקים אדירים השנה. אם זה בליגת האלופות, וגם הרבה דברים בליגה. אני חושב ששיפרתי את המשחק שלי המון, והראיתי המון מהפוטנציאל שלי".

הקיצוני התייחס גם למינוי המעורר מחלוקת של ווילי רוטנשטיינר לעמדת מאמן נבחרת ישראל: "גם אני יחסית הופתעתי מהמינוי כמו כולם, אבל ווילי הוא אדם ראוי, שעבר המון בכדורגל ויש לו הרבה ידע. אנחנו השחקנים יודעים את זה מכיוון שאנחנו יחד איתו כבר שנתיים. אני בטוח שהוא יכול לקחת אותנו קדימה".

"כששמעתי לפני כמה חודשים שאולי הוא יעזוב, אז מאוד הצטערתי לשמוע. הוא אדם עם כריזמה שבא לעבוד. לא יודע אם אתם יודעים אבל הוא תמיד נמצא בבית הנבחרות ועוזר לא רק עם הבוגרת, הוא תמיד שם, עובד עם המאמנים, רוצה לדעת ומגיע למשחקים. הוא טוב לכדורגל הישראלי והוא יכול לעשות טוב".

סולומון דיבר גם על מועמדותו של אייל ברקוביץ' לתפקיד וסיפר כיצד הוא הרגיש לגבי זה: "האמת שלפני שהייתי שחקן בוגרת של נבחרת ישראל, אמרתי תמיד שהלוואי ואייל ברקוביץ' יהיה המאמן. הוא יכול להביא משהו שונה, ויש לו ידע גדול. אני חושב שלמאמן נבחרת אין הרבה ימים להכתיב את הדרך שלו, ולעשות אימונים, זה לא קבוצה זה יותר קשה. לתפקיד הזה צריך להיות אדם שסוחף אחריו שחקנים, ומאמן ששחקנים רוצים ללכת אחריו ואני מאמין שאייל יכול להיות אחד כזה".