הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"סולומון היה אמור להיות שחקן מוביל באתלטיקו"

ההצעה של עידן עופר ללוזון, התכנון להשאלה במונאקו של ז'ארדים והמעקב שעדיין נמשך. כך פספסו את הישראלי בצד האדום-לבן של מדריד

יגאל גולדשטיין
יגאל גולדשטיין  24.10.20 - 11:30
תחילת כתבה

עוד כשהיה במכבי פתח תקווה, סומן מנור סולומון אצל קבוצות בכירות באירופה. שמו אומנם נקשר למנצ'סטר סיטי, אך מלבד שחטאר דונייצק, מי שהייתה הקרובה ביותר לצרפו היא אתלטיקו מדריד. כידוע, איש העסקים הישראלי המצליח, עידן עופר מחזיק ב-30 אחוז ממניות המועדון הספרדי המפואר, ולפני שנתיים הוא קיבל החלטה לרכוש את כישרון של הלוזונים.

נציגיו של עופר שוחחו עם משפחת סולומון וכבר הוצע סכום של 2.5 מיליון יורו, אך הדרישות של אבי לוזון היו גבוהות יותר. בסופו של דבר, הגיעה ההצעה משחטאר דונייצק שעמדה על שישה מיליון אירו, והשחקן עשה את דרכו לאוקראינה.

"מנור סולומון אמור היה להיות עכשיו שחקן מוביל באתלטיקו מדריד", טוענים גורמים המקורבים לעסקה, שסיפרו כי התוכנית של אתלטיקו מדריד הייתה להשאיל את השחקן לעונה וחצי למונאקו. את הקבוצה הצרפתית אימן אז לאונרדו ז'ארדים הפורטוגלי, שהתרשם מהכישרון הישראלי, וידוע בחיבתו לשחקנים צעירים וכשרוניים.

ססק פברגאס, פלקאו, סטבן יובטיץ' ויורי טילמנס הם רק חלק מהשמות שסולומון אמור היה לשתף איתף פעולה, ולאחר עונה וחצי, המטרה הייתה להשתלב בחוליית ההתקפה של אתלטיקו מדריד, שכוללת כיום את לואיס סוארס, דייגו קוסטה וז''ואאו פליקס.

בחזרה להווה, קבוצת הפאר הספרדית ממשיכה במעקב אחרי סולומון, אך גם היא יודעת שהסכומים המבוקשים כיום על ידי הבעלים של שחטאר דונייצק, רינאט אחמטוב, גבוהים בהרבה מתג המחיר שהוצב על הכוכב הישראלי לפני שנתיים. השער שכבש השבוע נגד ריאל מדריד הכניס אותו לפנקסים של רוב הקבוצות הבכירות באירופה, וחודש ינואר צפוי להיות לוהט עבור הכוכב הצעיר.

בינתיים, מנור סולומון ינסה להמשיך את כושר הכיבוש האדיר שבו הוא נמצא כשהיום (13:55, ישיר ב-5SPORT), שחטאר דונייצק תארח את וורסקלה. מדובר בקרב צמרת שבו קבוצתו של הישראלי, שמדורגת שלישית, תפגוש את סגנית המוליכה. במפגש האחרון בין הקבוצות וורסקלה אומנם ניצחה, אך לפני כן, שחטאר החזיקה ברצף של תשעה ניצחונות.