$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

גן ילדים: מה באמת עובר על זהבי בפ.ס.וו איינדהובן?

הצעירים שסביבו ("משחקים באנוכיות מאז ומתמיד"), התפקיד שלו ("הוא צריך להיות המבוגר שילמד אותם, ולא להיגרר איתם למטה") והפתרון: חזרתו של גצה, שנחשב למקורב לישראלי. הרפש שיצא הוא תוצאה של התנהלות מתחילת העונה. דברים שרואים משם

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  24.11.20 - 11:06

תגיות: ערן זהבי

סיר הלחץ בפ.ס.וו. רק עולה. מה שהתחיל בצורה חלומית עבור ערן זהבי במשחק הליגה האירופית מול רוזנבורג, התפתח בצורה בלתי צפויה עבור הישראלי עם החמצת פנדל מול סקוטלנד, הידבקות בקורונה וקשיים משמעותיים ראשונים בקריירה, כאלה שהוא לא חווה כבר שנים.

כשאתה מגיע למועדון כמו פ.ס.וו איינדהובן, הציפיות הן גם בהתאם, ואתגר כזה זהבי גם רצה לעצמו, אבל כעת הוא מתמודד עם דברים שהוא לא ציפה להם, בדמות אגו בחדר הלבשה וצעירים שרואים בו מתחרה שלהם. השיא הגיע במשחק האחרון מול טוונטה, שהסתיים ב-1:1 מאכזב. אז מה באמת קורה בפ.ס.וו? שוחחנו עם ריק אלפרניק, הכתב הבכיר ב-ED ההולנדי, וזה שמסקר את האדומים הכי מקרוב. אם ברשתות הביקורות עוקצניות, דווקא בקבוצה ובכלי התקשורת מגלים יותר הבנה לזהבי.

"זהבי ניסה להבקיע נגד טוונטה במצבים שבהם היה יותר קל לפצח את הכספת הראשית של הבנק הראשי של הולנד", אלפרניק כתב מוקדם יותר הבוקר וכעת הוא מסביר בערוץ הספורט למה הוא התכוון. "זהבי לא אשם במצב הזה, ראינו במשחקים קודמים שמאלן לא מסר לזהבי ומשפת הגוף של הישראלי, אפשר לראות שהוא מופתע מחוסר הכבוד שהוא מקבל מחבריו לחדר ההלבשה".

האנוכיות המדוברת של זהבי, הגיע למעשה רק במשחק האחרון, כך טוענים בתקשורת ההולנדית. אם בודקים לפי המספרים, יחד עם לאסינה טראורה מאייאקס, ערן זהבי הוא שחקן ההתקפה שסידר הכי הרבה מצבי הבקעה לחבריו בליגה ההולנדית (כ-1.5 מצבי הבקעה במשחק).

"זהבי הוא מוסר מצוין וראינו שהוא כבר בישל למאלן העונה", אלפרניק הסביר לערוץ הספורט, "ברור שזה מכעיס ששחקנים לא מוסרים לך, בטח כשאתה מגיע על תקן שחקן התקפה שרגיל לכבוש. אם זהבי קיבל את זה בהבנה במשחקים הראשונים, נראה שמול טוונטה נמאס לו, ומכאן האכזבה. זהבי הגיע כשחקן מנוסה, הוא אמור להיות זה שפותר את הבעיה של האנוכיות בהתקפה, ולא זה שמעמיק אותה".

"אנחנו מכירים את השחקנים הצעירים של פ.ס.וו, זהבי יכול להיות אבא של חלקם, או לפחות אח גדול. הם היו אנוכיים גם בעונה שעברה, אבל בדיוק בשביל זה הביאו את זהבי, להיות זה שיכווין אותם", אלפרניק המשיך, "זהבי הצהיר במסיבת העיתונאים בה הוא הוצג שהוא שחקן קבוצתי, והאמת שראינו את זה ממנו, עד המשחק האחרון, ומכאן התחילה הביקורת. אנחנו מבינים שהצעירים לא בשלים, אבל זהבי כן, והוא זה שצריך להיות זה שיכווין אותם".

בתכנית טלוויזיה הלילה, הפרשן הפרובוקטיבי, יוהאן דרקסן, ביקר את הכוכב הישראלי וקבוצתו בחריפות: "אני לא מבין את פ.ס.וו. אני מסתכל על המשחק ורואה את הישראלי הזה הולך, מגיע לשנה כי הוא חבר של המאמן. בזמן הזה, הכישרון הכי גדול בהולנד יושב על הספסל כי הוא לא בכושר. הבחור הזה יכניס המון כסף ואם הוא ישחק, הוא יכנס לכושר".

"בישראלי הזה לא צריך להשקיע", המשיך הפרשן, "הוא בא לאסוף כמה גרושים וימשיך למזרח התיכון או לאן שלא ילך. ממנו אתה לא תקבל כלום - זה חבר של המאמן. אני לא מבין את הכוח שנתנו לרוג'ר שמידט. הוא עושה את הרכש ומחליט מי ישחק ומי לא. זה בסדר, אבל לא במצב הזה, כשהוא מחריב את הערך הכלכלי של הנכסים שלך".

אלפרניק, שמסקר את הקבוצה מקרוב, דחה את הטענות וטען שזו לא ההשקפה של המועדון: "מאז ומעולם פ.ס.וו. שילבה בין צעירים לשחקנים ותיקים. זו לא הייתה קבוצה של צעירים בלבד, אלא תמיד צירפו את השחקנים הוותיקים שישמשו להם דוגמא. זה פופוליסטי להגיד 'תנו לצעירים', אבל חייבים ותיקים מוכחים שישמשו להם דוגמא ובדיוק בשביל זה ערן זהבי הגיע. יש לו רזומה מדהים, הוא שחקן מוכח, אבל יש הרגשה שהוא בא עם משקולת של חובת הוכחה עליו. הוא ויתר על הרבה כסף כדי להגיע לפ.ס.וו, אבל נראה שהוא לחוץ להוכיח כל הזמן שהוא שייך לרמה, למרות שהוא הוכיח את זה כבר ממזמן ואף אחד לא מטיל כאן ספק בו. ערן רק לאחרונה החלים ממחלת הקורונה, וצריך לזכור שיכול להיות שזה משפיע על המשחק שלו.הוא צריך לשחרר מהמחשבה הזאת של 'להוכיח את עצמו', ופשוט לשחק את המשחק שלו - זה ידבר בעד עצמו".

בטלחרף, היה מי שהאשים את מאלן, שחקן נבחרת הולנד, כמי שהרגיש שזהבי הגיע על המשבצת שלו. "מאלן וזהבי הם לא צמד, אלא יחידים שמנסים לבד. במיוחד מאלן שפשוט לא מוסר לזהבי", נכתב אתמול בטלחרף, "מאלן הרגיש שהוא הכוכב של הקבוצה, ואז בא זהבי ובועט את הפנדלים, ונחשב לשחקן המוביל והוותיק, ולא קל לו לקבל את זה. לזהבי יש הרבה ניסיון, אבל הוא עדיין לא הביא אותו לפ.ס.וו. שמידט צריך לזכור שלצד הרצון לשלב את זהבי, הוא עלול לאבד את מאלן".

בנוסף, אלפרניק הבהיר שיכול מאוד להיות שהמפתח לפתרון בעיית האגו הוא דווקא מריו גצה: "מאז שגצה הגיע, הוא וזהבי חברים מאוד טובים. הם מוצאים הרבה מן המשותף ולגצה נותנים הרבה כבוד, בגלל הקריירה שלו. מריו לא שיחק במשחק האחרון, והוא יכול להיות זה שיאזן בין הצעירים לוותיקים. אני בטוח שעם גצה על הדשא, ערן יהיה שוב קבוצתי, וגם הצעירים פחות יחשבו על עצמם".

בסיום, העיתונאי ההולנדי שידר דווקא מסר אופטימי: "כל הלחץ נוצר בגלל התוצאה המאכזבת, ניצחון אחד ישנה את כל ההרגשה. זהבי עדיין נחשב לרכש טוב, שעוד יפרע שטרות בהמשך".