הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

בחור זהב: ליאור רפאלוב נבחר לשחקן השנה בבלגיה

10 שנים אחרי ששרף את המגרשים לאורכה ולרוחבה של המדינה, הישראלי רשם את ההישג הכי גדול שלו עם הזכיה בתואר נעל הזהב בליגה הבלגית לאחר שגרף 271 נקודות וגבר על רפאל הולצהאוזר. כוכב אנטוורפן סיכם: "מהרגעים האלה שלא שוכחים כל החיים"

דני פורת
דני פורת  14.01.21 - 00:01
תחילת כתבה

כבוד ענק. 10 שנים אחרי שנחת בבלגיה, ליאור רפאלוב זכה הערב (רביעי) בפרס הכי חשוב במדינה - נעל הזהב - התואר השנתי המוענק לשחקן הטוב ביותר בליגה הבכירה. הכוכב של אנטוורפן גבר על רפאל הולצהאוזר מבירסחוט ופול אונאצ'ו מגנק כשגרף 271 נקודות ונכנס לדברי הימים של הכדורגל הבלגי.

רפאלוב אמר לאחר הזכיה: "זה רגע מיוחד בשבילי. אחרי 10 שנים לזכות בתואר המכובד זה מיוחד ומרגש. בלי המשפחה החברים לקבוצה המאמנים והצוותים לא הייתי מגיע להיות ברשימה נוצצת כזו ועל כך אני אומר תודה לכל מי שבחר בי. זה מסוג הרגעים שלא שוכחים כל החיים".

רפאלוב בן ה-34, שנחשב לפייבוריט ערב חלוקת הפרס, הוא ראשון שחקני אנטוורפן לזכות בתואר הנחשק מאז 1966 ונכנס לרשימה מפוארת של זוכי עבר גדולים כמו יאן קולמנס, פול ואן הימסט, פרנקי ואן דר אלסט, מישל פרודום, וינסנט קומפני ועוד רבים טובים. יש לציין כי עד השנה המיקום הגבוה ביותר שלו היה שמיני ב-2016, כששיחק בשורות קלאב ברוז'. נעל הזהב מחולק בכל שנה מאז 1954.

רפאלוב הוביל ב-2020 את אנטוורפן לזכייה בגביע הבלגי עם שער ניצחון על האקסית ברוז' וסיים את שנת הקורונה עם תשעה שערים וארבעה בישולים ב-26 משחקי ליגה. הישראלי, שעשוי לעזוב את אנטוורפן בסיום העונה, גם הצטיין וכבש מול טוטנהאם בליגה האירופית. מתוך 196 בעלי זכות הצבעה (עיתונאים וזוכי עבר לא פעילים), זכה רפאלוב במירב הקולות לא רק בזכות השנה הנהדרת שעברה עליו, אלא גם על תרומתו רבת השנים ופועלו בליגה הבלגית.

כאמור זוהי העונה העשירית של רפאלוב בליגה הבלגית ובמאזנו 65 שערים ב-250 הופעות בליגה הבכירה. הישראלי בילה שבע עונות בברוז', עמה זכה בשתי אליפויות, גביע וסופר קאפ מקומי. בשלוש השנים האחרונות הוא חווה פריחה מחודשת בשורות אנטוורפן ובמאזנו גביע אחד. בתואר שחקן השנה זכה גם בישראל, זה קרה ב-2011, כשהוביל את מכבי חיפה לאליפות האחרונה שלה.