מתקרב לפסגה: קצב הכיבוש של מנור סולומון

צפו בשער של קשר שחטאר. וגם: סאגת טייסון מסתבכת

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  10.04.21 - 21:00
תחילת כתבה

מנור סולומון כבר נמצא כמה שנים בתודעה הישראלית, אבל העונה, עושה רושם, הוא הצליח לזרוע זרעים גם בתודעה האירופית. התכשיט של שחטאר דונייצק, שכבר סיפק כמה תצוגות מרתקות בליגת האלופות, המשיך הערב (שבת) ביכולת הנהדרת בליגה האוקראינית והבקיע את שער הליגה השמיני שלו העונה ב-0:3 הקליל על מאריופול.

בכך, סולומון הפך לכובש הבכיר של שחטאר במסגרת המקומית - תוך שהוא משפר את הסטטיסטיקה ל-0.44 שערים בממוצע למשחק ב-18 הופעות. הוא נמצא במקום החמישי של טבלת מלכות השערים, אותה מוליך ויקטור ציגנקוב מדינמו קייב, שכבש 10 שערים (4 פנדלים) ב-16 הופעות ומחזיק בממוצע של 0.63 שערים במשחק. ציגנקוב גם הוביל את קבוצתו לפסגת הטבלה, לפחות בינתיים, כששחטאר 7 נקודות מאחור. כך או אחרת, זו העונה הראשונה בקריירה בה סולומון מגיע ל-10 שערים בכל המסגרות.

ולמרות הניצחון והיכולת הטובה, בשחטאר עדיין עוסקים בסאגת טייסון. הברזילאי, כזכור, פתח ב"קמפיין" על מנת לסלול את דרכו החוצה לאחר ששחטאר לא אישרה את שחרורו - וכעת, טוענים בתקשורת האוקראינית, הוחלט שהוא לא ישחק עוד במדי הקבוצה. הפעם, טייסון מצא "תירוץ" לא לצאת עם שחטאר למאריופול ובחר להסתיר את הסיבה.

"אין תגובה", ענה לואיס קסטרו, מאמן הקבוצה, כשנשאל על הנושא. "זו סיטואציה שעכשיו דנים בה בהנהלת המועדון והיא תקבל החלטה יחד עם הנשיא. כל ההחלטות שיתקבלו הן לטובת המועדון. אסור לנו לשחרר 12, 13 או 14 שחקנים". על משחק העונה במחזור הבא, מול דינמו קייב, אמר קסטרו: "באים לנצח כל משחק, לא משנה מי היריבה. אנחנו צריכים את הנקודות. אכין את הקבוצה כמו תמיד - עם משמעת ומסירות מלאה".