$(document).ready(function () { setTimeout(function () { $('#Haim_L').remove(); }, 2500); // Remove the element after 3000 milliseconds (3 seconds), you can adjust this value as needed });
הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

"איך נסתכל לו בעיניים?": הסערה סביב ליאור רפאלוב

דמיינו שערן זהבי היה חותם בחיפה, ותעצימו את זה פי כמה. המעבר של שחקן העונה בבלגיה מסעיר את המדינה. אוהדי ברוז' מוחים ("קראתי לכלב שלי על שמו והוא בוגד?") ובאנטוורפן זועמים ("איך הוא ישחק נגד אנדרלכט בפלייאוף?"). הסיפור מאחורי הסערה

אור אבולעפיה
אור אבולעפיה  29.04.21 - 11:34

המעבר של ליאור רפאלוב לאנדרלכט ממשיך להסעיר את בלגיה. שחקן העונה שעברה בבלגיה ואחד מהשחקנים הכי בכירים במדינה אחראי לאחד מהמעברים המתוקשרים של השנים האחרונות, שיש בו את כל הנדבכים כדי להפוך לסיפור ענק. כוכב אנטוורפן שעובר ליריבה לצמרת תוך כדי העונה, הסמל של ברוז' שילבש את המדים של היריבה המושבעת אנדרלכט ועוד ועוד. בתקשורת הבלגית עוסקים בהרחבה בהשלכות הצעד הדרמטי של רפאלוב גם ימים אחרי החתימה.

"איך ניתן לו לשחק עכשיו?"
אחת מהסוגיות שהכי מעסיקות את ראשי אנטוורפן היא האם לשלוח את הכוכב הכי גדול של הקבוצה ליציע, דווקא לפני הישג היסטורי של האדומים. רק כדי להבין את הסיטואציה, 6 מחזורים לסיום העונה בבלגיה, אנטוורפן ואנדרלכט נלחמות ראש בראש על הכרטיס השני למוקדמות ליגת האלופות בקיץ הקרוב. רפאלוב אמור לפגוש את קבוצתו הבאה פעמיים בשבועות הקרובים, ולכן זה יוצר לא מעט שאלות האם היה ניתן להמתין עם ההודעה הרשמית עד לסיום העונה כולה.

על פי דיווחים בבלגיה, הנהלת אנטוורפן, שאף ניהלה משא ומתן עם רפאלוב לאורך התקופה האחרונה, היו רוצים "לייבש" את רפאלוב ביציע כדי להעניש אותו על הצעד שלו והפרסום שלו תוך כדי המאבק. יחד עם זאת, מאמן אנטוורפן, פרנקי ורקאוטרן דווקא חושב אחרת. "הוא רוצה שפראלוב ישחק בפלייאוף", נכתב בתקשורת הבלגית,"רפא עדיין מתאמן עם הקבוצה וחלק מהאימונים הטקטיים. הוא השחקן הכי חשוב בקבוצה ולוותר עליו דווקא מתי שהקבוצה הכי צריכה אותו, תהיה ירייה ברגל".

"אני יודע שמדובר בתקופה קשה ויש סערה גדולה", מאמן אנטוורפן הודה, "רפאלוב מתאמן איתנו בינתיים. יש הרבה דעות בנושא אם ישחק או לא. אני לא יודע איך זה ישפיע עליו, אבל אנחנו נחליט על זה בהמשך".

מגיש הטלוויזיה, טום וייס, אוהד אנטוורפן, ביקר את רפאלוב פומבית: "אם אני הייתי מאמן, לא הייתי נותן לליאור לשחק. יש מאבק עכשיו על האלופות. דמינו מה יקרה אם הוא יכבוש נגד אנדרלכט? זה סיכון גדול מדי לתת לו לשחק כשהראש שלו במקום אחר. ניצחנו גם בלעדיו ולא צריך לסמוך עליו יותר".

הצד של ברוז': "קראתי לכלב שלי על שם רפאלוב, ועכשיו הוא עוזב?"
דמיינו שנטע לביא עובר לשחק במכבי ת"א, או ששרן ייני עובר לשחק במכבי חיפה - ותכפילו את זה בכמה מונים. אם הזעם של אנטוורפן הוא פומבי, אז הזעם של אוהדי ברוז', איתה רפאלוב זכה בשתי אליפויות וכבש שער ניצחון בתוספת הזמן שסידר גביע,  הוא גדול פי כמה. לאוהדים הכחולים לא הפריע שרפאלוב עזב לאנטוורפן, אבל כשזה מעבר לאנדרלכט, היריבה הכי גדולה של ברוז', אפשר להבין מאיפה נובע הכעס.

חשוב לציין, ברוז' היא זו שוויתרה על רפאלוב, ועם כל הכבוד לזעם, הוא צריך לחשוב על טובת הקריירה שלו. מעבר לאנדרלכט הוא קידום מקצועי משמעותי, שאסור היה לרפאלוב לפספס. יחד עם זאת, אל תצפו מאוהדים פנאטיים לקבל זאת. מאז הידיעה המרעישה על החתימה, פורסמו תמונות של רפאלוב שבמקום פרצופו מופיע פרצוף חזיר, ברשתות מכנים אותו "נחש" ועוד ועוד אוהדים מקבלים במה בתקשורת הבלגית.

אמש התראיין בבלגיה ריק דברבנדרה, מראשי חוג האוהדים של ברוז'. למה דווקא הוא התראיין? כי סיפורו האישי והאהבה שלו לרפאלוב היא לחלוטין לא רגילה. "קראתי לכלב שלי 'רפא' על שם רפאלוב אחרי שהוא זכה בגביע", האוהד סיפר, "שילמתי 1,000 יורו כדי לשנות את לוחית הרישוי שלי באוטו ל'רפא', ועכשיו הבוגד הזה עובר לשחק באנדרלכט? זה לא נתפס. הוא שבר לי את הלב".

יש באמת מה לכעוס?
ולצד הזעם הגדול, צריך גם לחשוב על רפאלוב עצמו. בגיל 35 הקשר צריך לדאוג לעתיד שלו. המשא ומתן עם אנטוורפן לא צלח והוא עלול להיפצע או המציאות עלולה להשתנות בכל רגע נתון. לרפאלוב יש משפחה והוא רוצה להמשיך לשחק כדורגל, כך שבמובן הזה, הישראלי חשב על עתידו האישי, וזה יותר מלגיטימי.

"לא רצינו לעבור קדימה. היינו בטוחים שליאור יישאר באנטוורפן, אבל זה לא קרה", הסוכן דודו דהאן, סיפר בתקשורת הבלגית, "אחרי הזכייה בשחקן העונה, הייתי בטוח שיצרו איתנו קשר, אבל הם לא דיברו איתנו גם שלושה חודשים אחרי זה. התקשרתי אליהם ולא ענו, באתי לאצטדיון ואפילו לא פתחו לי את הדלת. לא קיבלתי תשובות מאנטוורפן. יש לי לקוח שצריך לדאוג למשפחה שלו, וכאן אנדרלכט נכנסה לתמונה. ההנהלה של אנדרלכט עשתה את הכל מהר מאוד והם עמדו בדרישות שלנו וסגרנו. אחרי שאנדרלכט יידעו את אנטוורפן שיש משא ומתן, אז אנטוורפן פנו אלינו ונתנו הצעה גבוהה יותר, אבל זה היה מאוחר מדי. נתנו להם הרבה זמן להגיש הצעה ורק עכשיו היא הגיעה. כסף זה חשוב, אבל נתנו את המילה שלנו לאנדרלכט ולכן החלטנו לחתום שם".

כעת, רפאלוב שהיה אחד מהשחקנים האהובים בבלגיה וגם בישראל, יצטרך להתמודד עם מציאות חדשה. מציאות בה יש לא מעט אוהדים שכועסים עליו ומקניטים אותו, והוא מצדו? רק רוצה לשחק כדורגל, ולא משנה איפה זה יהיה. >