יעל ארד נבחרה לוועדת השיווק בוועד הבינ"ל

ג'ודאית העבר, המדליסטית הראשונה של ישראל, תעבוד במערך היוקרתי לקראת של הוועד האולימפי לקראת לונדון 2012: "כבוד גדול עבורי"

מירי נבו ודניאל רוט  08.03.12 - 14:49
מינוי יוקרתי. יעל ארד (יותם רונן, וואלה!)
מינוי יוקרתי. יעל ארד (יותם רונן, וואלה!)

תחילת כתבה

יעל ארד, המדליסטית האולימפית הראשונה של ישראל, קיבלה היום (חמישי) הודעה משמחת מחבר הוועד האולימפי הבינלאומי, אלכס גלעדי. ארד, ג'ודאית העבר שזכתה במדליית הכסף במשחקים בברצלונה 92' והיום עובדת במגזר העסקי, התקבלה לוועדת השיווק של הוועד האולימפי הבינלאומי, אחת הוועדות היוקרתיות ביותר בוועד האולימפי הבינלאומי.

"בכל שנה נבחרים מחדש חברי הוועדה והשנה יש לי את הכבוד הגדול להיות חלק ממנה", אמרה יעל ארד לאתר ערוץ הספורט, "במיוחד כי מדובר בשנה אולימפית וגם כשאני מציינת 20 שנים למדליה שלי, הראשונה של ישראל באולימפיאדה. עדיין לא קיבלתי מכתב רשמי מהוועדה עצמה, אבל אלכס גלעדי שהוא חבר בוועד האולימפי הבינלאומי כבר הודיע לי".

תפקיד ועדת השיווק היא להביא מיליארד דולר מהספונסרים בכל ארבע שנים", הסביר אלכס גלעדי את מהות התפקיד, "הידע שצברה ארד בחייה העסקיים פותחים שלב חדש בקריירה העסקית והפוליטית שלה".

כאמור, בברצלונה 1992 יעל ארד עשתה היסטוריה שהעמידה את ישראל לראשונה על הפודיום במשחקים האולימפיים. מדליית הכסף שלה בג'ודו פתחה את הסכר ומיד אחריה זכה אורן סמדג'ה, גם כן בג'ודו, במדליית הארד. מאז ועד היום המשלחת הישראלית הביאה לפחות  מדליה אחת בכל אולימפיאדה, כולל אחת מזהב של גל פרידמן באתונה 2004.