גרנט פתח עם הפסד: לא הכל אבוד מבחינתנו

גאנה נכנעה לסנגל בדקה ה-93. המאמן: "שיחקנו בלי החלוץ הכי טוב בטורניר". אנדרה אייו: "אנחנו לא מרימים ידיים"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.01.15 - 10:23
נגמר המזל? גרנט (GETTYIMAGES)
נגמר המזל? גרנט (GETTYIMAGES)
תחילת כתבה

"התחת של אברם" עדיין לא הגיע לאפריקה. במשחק הבכורה הרשמי שלו כמאמן נבחרת גאנה, אברהם גרנט נכנע לסנגל משער בדקה ה-93 (מוסא סו) - דבר שהפך את סיכויי העליה של "הכוכבים השחורים" לרבע גמר אליפות אפריקה לקטנים הרבה יותר.

ביום שישי הקרוב תפגוש גאנה את אלג'יריה החזקה (הודחה על ידי גרמניה בשמינית הגמר במונדיאל האחרון) - ואם תפסיד גם במקרה הזה, היא ככל הנראה תוכל להתחיל לארוז מזוודות. בכל אופן, המאמן הישראלי ושחקניו ממש לא מתכוונים להרים ידיים מראש.

"כן, ההפסד הופך את החיים שלנו לקשים יותר, אבל לא הכל אבוד מבחינתנו", הבהיר גרנט במסיבת העיתונאים אחרי המשחק. "יש לנו עדיין שני משחקים ואנחנו נתמקד בהם באופן מיידי. לגבי סנגל, לא הצלחנו לעמוד בקצב שלהם, לא יודע להסביר למה. אין ספק שהם ניצלו את היכולות הפיזיות שלהם עד תום. צריך לזכור שאנחנו שיחקנו בלי אסאמואה ג'יאן, החלוץ הכי טוב בטורניר".

אנדרה אייו, קפטן גאנה בהיעדרו של ג'יאן (חלה במלריה), התייחס אף הוא לחסרונו של הכוכב ואמר: "כמובן שחסרנו אותו, הוא המנהיג שלנו. כמובן שהיינו נחושים לנצח גם בלעדיו, אבל זה לא מה שקרה לצערנו. אנחנו לא מתכוונים להרים ידיים. אם ג'יאן יחזור לשני המשחקים הבאים - נהדר. אבל אנחנו בכל מקרה נעשה הכל על מנת לשמור את החלום שלנו בחיים".

כאמור, בשישי הקרוב יפגשו גרנט ושחקניו את נבחרת אלג'יריה וינסו להשיג נקודות ראשונות באליפות אפריקה 2015. ארבעה ימים מאוחר יותר - ב-27 בינואר - תקיים גאנה את משחקה האחרון בשלב הבתים כשתפגוש את דרום אפריקה.