מכה לגרנט וגאנה: ג'יאן בספק גדול לחצי הגמר

הכוכב פצוע ועלול לפספס את המפגש הערב מול גינאה המשוונית. המאמן זועם: "הפגיעה רצינית. צריך להרחיק את השוער שפצע אותו לשנה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.02.15 - 12:25
גרנט יאלץ להסתדר בלי הכוכב הגדול? (gettyimages)
גרנט יאלץ להסתדר בלי הכוכב הגדול? (gettyimages)
תחילת כתבה

חוף השנהב ממתינה ליריבה שלה בגמר גביע אפריקה, ועשוי מאוד להיות שזאת תהיה גאנה של אברהם גרנט. הישראלי והכוכבים השחורים יפגשו הערב (חמישי) את מארחת הטורניר, גינאה המשוונית, בחצי הגמר השני.

למרות יתרון הביתיות של גינאה המשוונית, גאנה כמובן שמגיעה פייבוריטית להתמודדות. עם זאת, לגרנט יש דפיקות לב לקראת המפגש: ג'יאן אסמואה נמצא בספק גדול בשל פציעה באגן. כזכור, במשחק היחיד אותו פיספס הכוכב הגנאי, נבחרתו נוצחה 2:1 על ידי סנגל בפתיחת הטורניר.

גרנט חשף שהפציעה של ג'יאן "נראית רצינית וזקוקה לעוד בדיקות וטיפולים", אך סירב לענות על השאלה אם החלוץ יחמיץ את המשחק. "הוא נפצע כששוער גינאה נכנס בו ברבע הגמר. הובלנו 0:3, ובמצב הזה, לא היה צורך לבצע הכשלה כזאת, אסור לתת לשוער לשחק כדורגל במשך המון זמן", התייחס המאמן לתקרית בה נפגע הכוכב שלו.

"אם אתה מנסה לפגוע במישהו בבטן, זה אומר שאתה מנסה לגמור לו את הקריירה", המשיך גרנט. "זה מראה שאין לך שום כבוד למשחק ושום כבוד למי שמשחק נגדך. אני חושב שזאת הזדמנות להתאחדות האפריקאית להראות שהיא שומרת על שחקנים. אני מחכה לראות מה יהיה העונש, לדעתי הוא צריך להיות הרחקה בסביבות שנה".

סיפור שמשך עניין בגאנה היה ספסולו של ג'ורדן אייוו ברבע הגמר מול גינאה, כשכזכור, בלעדיו הכוכבים השחורים עברו את השלב. "הוא קיבל כל כך הרבה ביקורות על ההופעות שלו בטורניר והרגשתי שהוא צריך קצת מרחב נשימה", התייחס גרנט לאחד השמות המרכזיים בנבחרת. אייוו מועמד לשוב להרכב בחצי הגמר אם ג'יאן אכן יעדר. גם קווסי אפייה, שכבש מול גינאה, עשוי לשמור על מקומו ב-11.