קסיאס: היסטוריה. ראמוס: גאה להיות ספרדי

אלופת אירופה חגגה את העליה לגמר. הבלם, שהחמיץ בליגת האלופות, הוריד את הקוף מהגב. ססק פברגאס: "דיברתי עם הכדור לפני הבעיטה שלי. לא יכול לתאר את ההרגשה"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  28.06.12 - 00:44
תחילת כתבה

קל זה לא היה, וגם לא יפה או קצר במיוחד, אבל אחרי 120 דקות מותחות ודו קרב פנדלים דרמטי, ספרד העפילה לגמר יורו 2012 עם 2:4 על פורטוגל בבעיטות הכרעה מהנקודה הלבנה. תאהבו את הסגנון או תשנאו אותו, ה'לה רוחה' נמצאת במרחק ניצחון אחד מתואר 3 ברציפות. עכשיו רק נותר לראות מי תהיה היריבה בגמר: גרמניה או איטליה.

החגיגות על הדשא, ביציעים ואפילו בחדר ההלבשה, היו צבועות באדום בוהק, ועל המסיבה ניצח סרחיו ראמוס, שבחצי גמר האלופות החטיא את הפנדל שהביא להדחת ריאל מדריד, אך הפעם ביצע הקפצה מלאת ביטחון, סטייל אנדראה פירלו: "הייתי חייב את זה לעצמי", אמר ראמוס בסיום המשחק, "כל כך רציתי להבקיע את הפנדל ואני מקדיש אותו לאשה שלי ולמשפחה שלי. אני גאה להיות ספרדי ולהביא עוד הישגים לספורט שלנו, ועכשיו נמתין ליריבה בגמר. מי היא תהיה? הטובה ביותר תנצח בין איטליה לגרמניה".

ססק פברגאס, שבעט את הפנדל החמישי והאחרון לקורה פנימה, הסביר: "ביקשתי לבעוט אחרון כי היתה לי הרגשה שאני אבקיע, ודיברתי אל הכדור לפני הבעיטה. לרגע אחד נפל לי הלב, אבל אני לא יכול לתאר את ההרגשה שאחזה בי כשראיתי את הכדור ברשת. פחדתי מ'נאחס' ואמרתי לבני משפחתי לא להגיע למשחק, אבל עכשיו אני מתחרט. לא שיחקתי כל כך טוב, אבל כקבוצה עשינו את העבודה".

הקפטן איקר קאסיאס סיכם: "אנחנו עושים היסטוריה. מי חשב לפני 4 שנים שספרד, הלוזרים הגדולה בטורנירים הגדולים, תהיה היום במעמד שכזה. ראמוס? צריך הרבה אומץ בשביל לבעוט פנדל כזה. היינו עייפים מהמשחק ברבע המגר, וזה גבה מחיר, אבל אין תירוצים ואני שמח שעשינו זאת".