מישה זילברמן: "אולי דרכי הבדמינטון בארץ יתפתח"

הישראלי הצעיר ינסה להפתיע בלונדון, ועל הדרך לעזור לענף לגדול: "יש לי הגרלה קשה, אבל אלחם. אולי לריו תגיע גם שחקנים בדמינטון מישראל". האמא והמאמנת סבטלנה: "אני חווה את האולימפיאדה דרכו"

מאיה רונן, שליחת ערוץ הספורט ללונדון  27.07.12 - 15:07
מנוף לענף. מישה זילברמן
מנוף לענף. מישה זילברמן
תחילת כתבה

מישה זילברמן הוא שחקן הבדמינטון הישראלי הראשון שמופיע במשחקים האולימפיים. בדיוק כמו שקרה לג'ודו, לשייט ולתקופה קצרה גם לחתירה, זילברמן מקווה שההופעה שלו בלונדון תתן לענף שהוא כל כך אוהב את התנופה הרצויה. ואולי, רק אולי, בריו 2016 כבר יהיה לו עם מי לשחק בזוגות. מחר (שבת) הוא יפתח את שלב המוקדמות, שם הוגרל לבית קשה מול יריבים מדנמרק וסינגפור.

"אני מוכן. האימון היום היה טוב ואני מרגיש בסדר", אמר זילברמן לאתר ערוץ הספורט, "קיבלתי הגרלה קשה מאוד, אבל אני אלחם ואנסה להפתיע. אני חייב להיות מוכן פיזית ולעבוד על ההגנה. אני פשוט צריך לעמוד בלחץ שיפעילו עליי בזמן המשחק".

"אני מקווה שהבדמינטון יקבל תנופה", הביע זילברמן משאלה לעתיד, "כמו שאני הגעתי להתחרות בלונדון, ככה הענף הזה ימשיך לגדול ולהתפתח בישראל ואולי לאולימפיאדה הבאה בריו תגיע גם שחקנית בדמינטון".

אמא של מישה, סבטלנה זילברמן, היתה בעבר שחקנית בדמינטון גדולה. למעשה, עד לפני כמה שנים היא שיתפה פעולה עם בנה בזוגות ויצאה איתו ללא מעט תחרויות בחו"ל. ללונדון היא הגיעה בתור המאמנת של היורש. "הוא נראה בסדר, אנחנו מתקדמים", אמר סבטלנה והדגישה, "כאן אין אמא יש פה רק מאמנת".

"יש לנו הרבה זמן להתכונן, כי המשחק של מישה הוא האחרון מחר. יש הרבה דברים טקטיים לעבוד עליהם. כאמא, כמובן שאני שמחה מאוד שמישה הגיע למשחקים האולימפיים. לי לא היתה הזדמנות להרגיש מה זו אולימפיאדה, כי שיחקתי רק באליפות אירופה ובאליפות עולם. עכשיו אני מרגישה דרך מישה".

משיה זילברמן יפתח את הופעותיו מול הדני יאן או יורגנסון, המדורג 12 במשחקים והפייבוריט הברור בבית, ממנו יעלה רק אחד לשלב הבא. יריבו השני של הישראלי הצעיר (66 בעולם) הוא דירק וונג מסינגפור, שדורג בשיאו במקום ה-38 בעולם, אך הגיע ללונדון מהמקום ה-60.