סוסו פללאשווילי נכנע בשמינית לאלוף העולם ומודח מהמשחקים

שלושה ישראלים עלו למזרן בלונדון ושלושתם הודחו כבר בשלב מוקדם. הנציג במשקל עד 73 ק"ג פתח את הופעותיו בלונדון ברגל ימין, אחרי שעבר את סזאר הויסוז הטורקי, אבל הפסיד באיפון ליפני. בשלישי, התקווה הבאה: אליס שלזינגר

מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.12 - 14:03
סוסו פללאשווילי, הופעה מכובדת
סוסו פללאשווילי, הופעה מכובדת
תחילת כתבה

שלושה ישראלים עלו למזרן הג'ודו בלונדון ושלושתם כבר בחוץ. אחרי טומי ארשנסקי וגולן פולק, גם יוסף פללאשווילי נכנס למעגל התחרויות ואחרי ניצחון מרשים בקרב הראשון נכנע לאלוף העולם מיפן.

פללאשווילי פתח את הופעותיו בלונדון ברגל ימין ועלה לשמינית הגמר עם ניצחון על סזאר הויסוז הטורקי בקטגוריית המשקל של עד 73 ק"ג, אבל בשלב הבא המתינה לו משוכה בלתי עבירה בדמות אלוף העולם היפני, ריקי נקאיה.

זה דווקא התחיל בצורה מעודדת. פחות משתי דקות בתוך הקרב הראשון, פללאשווילי ביצע תרגיל מצוין שהקנה לו ווזארי ששלח אותו לשלב הבא. מאותו רגע, הישראלי התגונן וגם כמעט שילם על זה ביוקר ממש לקראת תום הקרב, אך בסופו של דבר הטקטיקה השתלמה וסוסו נכלל בין 16 הגדולים בקטגוריית המשקל שלו. 

בשמינית הגמר הוא ידע שעליו להתעלות כדי לעבור את נקאיה, אלוף העולם הנוכחי במשקל ומדורג שני בעולם אחרי קי-צ'ון וונג, שדווקא נכנע לאותו נקאיה באליפות שנערכה בסוף 2011 בפאריס. ניצחון היה מקרב את הישראלי מאוד למדליה, אבל בקרב עצמו ראו שמדובר בלוחם מרמה אחרת. נקאיה שלט בקרב כבר מהתפיחה, השיג יוקו מהיר ובהמשך ריתק את פללאשווילי והשיג ניצחון באיפון מרשים.

כזכור, פללשווילי היה חלק מהמשלחת ללונדון לאחר שזכה הארד באליפות אירופה. עם זאת, על הישגיו הספורטיביים העיבו תקריות כמו גניבת משחת שיניים בגרמניה וסכסוך מאמן הסגל הלאומי אורן סמדג'ה.

לישראל יש שני מתמודדים נוספים בענף הג'ודו, אחרי ההדחות של גולן פולק וטומי ארשנסקי. ביום שלישי תיכנס למשחקים האולימפיים אליס שלזינגר, שעבורה מדובר בהופעה שניה במשחקים האולימפיים. שלזינגר קיבלה הגרלה קשה, אך לא בלתי אפשרית.

הישראלית הוגרלה ישירות לסיבוב השני ושם היא צפויה להתמודד מול הילדה דרקסלר האוסטרית, שאמנם ניצחה את שלזינגר שלוש פעמים בקריירה, אך רק לאחרונה היא הפסידה לה, דבר שהיקנה הרבה ביטחון לישראלית. ביום חמישי יגיע הרגע שכולם חיכו לו - אריק זאבי יתחרה במוקדמות עד 100 ק"ג לגברים.