הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

פדרר גבר על בנטו ועלה לשמינית הגמר בלונדון

2:6, 2:6 למדורג 1 בעולם במשחק השני שלו במשחקים האולימפיים. ניצחונות גם לרודיק, אלמגרו, גאסקה וצ'יליץ'

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  30.07.12 - 17:10
(gettyimages). מתקרב למדליה, פדרר
(gettyimages). מתקרב למדליה, פדרר

אחרי שפתח את הטורניר האולימפי קצת בהיסוס, רוג'ר פדרר נראה מצוין היום (שני) בסיבוב השני בלונדון. הראשון בעולם גבר 2:6, 2:6 על ז'וליאן בנטו ועלה לשמינית הגמר. המשמעות: רחוק רק 3 ניצחונות ממדליה אולימפית לשוויץ.

המסע של הפנומן במשחקים האולימפיים החל עם דפיקות לב כאשר ניצח 1:2 את אלחנדרו פאייה בסיבוב הראשון אבל הפעם נגד הצרפתי, שרק לפני מספר שבועות מתח אותו בענק בווימבלדון כשהוליך 0:2 (לפני קאמבק נפלא של פדרר), הוא נראה חד מאוד על המגרש שבו זכה רק לפני שלושה שבועות.

למעשה במערכה הראשונה הוא כבר שבר במשחקון השני ולאחר מכן סגר את המערכה עם שבירה נוספת. במערכה השניה, הוא הוסיף שתי שבירות נוספות בדרך לניצחון בפחות משעה (58 דקות). בשורה הסטטיסטית, הראשון בעולם רשם 5 אייסים אבל הנתון המרשים יותר הוא 20 ווינרים. בשלב הבא יפגוש פדרר את דניס איטסומין האוזבקי שניצח אחרי 3 מערכות מתישות את ז'יל מולר (7:6, 6:7, 5:7).

כזכור, פדרר השתתף ב-3 טורנירי הטניס האולימפיים האחרונים, אבל הודח על ידי טומי האס, תומאס ברדיץ' וג'יימס בלייק בסידני, אתונה ובייג'ינג. בכל הנוגע לזוגות, שם יש לשוייצרי יותר הישגים. הוא זכה בטורניר האחרון בסין יחד עם סטאניסלאס ווארינקה.

מהלך המשחק
פדרר הגיש ראשון ולא הרשים בפתיחה אבל כשהשניים הגיעו ל-40:40, השוויצרי השיג שתי נקודות וזכה 0:1. הפנומן נראה טוב דווקא במשחקון הגשה של יריבו ומיד ברח ל-15:40 ומשם שבר ל-0:2. הצרפתי עשה קולות של קאמבק כשזכה די בקלות במשחקון הרביעי וצימק ל-3:1 אבל השוויצרי השיב מיד במשחקון נהדר משלו, 1:4. בנטו שמר על ההגשה ולאחר מכאן היה קרוב לשבירה כשמתח את הראשון בעולם אך פדרר התעלה וקבע 2:5. כנראה שהלחץ לא עשה טוב לצרפתי שנשבר שוב ופדרר השיג 2:6 במערכה הראשונה.

המערכה השניה התחילה עם ניצחון קליל של פדרר ו-0:1 אך הצרפתי השיב מלחמה ולאחר אאוט של השוויצרי, בנטו איזן ל-1:1. חבטת גב יד אדירה של הראשון בעולם סידרה לו 1:2. גם ההמשך היה מצוין עבור אלוף ווימבלדון כשחבטת העברה מצוינת מדהימה שלו והוא שוב שבר, 1:3. השניים שמרו על ההגשות ומשחקון מצוין של פדרר קבע 2:5. משם זה כבר היה סגור לגמרי ובנטו שלח כדור החוצה וראה את פדרר מנופף לקהל אחרי 2:6.

רודיק ניצח, גם צ'יליץ' בסיבוב השני
כמו פדרר, גם ניקולס אלמגרו (11) כבר בשמינית הגמר אחרי 2:6 ו-2:6 על אלכס בוגומולוב תוך 46 דקות כשהוא משיג 14 אייסים מול אחד בלבד של יריבו ו-7:23 בווינרים. 2 שבירות בכל מערכה סידרו לו ניצחון קליל והוא הופך למועמד למדליה עבור הספרדים.

אנדי רודיק (22 בעולם) שמייצג את ארצות הברית העפיל ל-32 הגדולים. האמריקני גבר בשתי מערכות, 5:7 ו-4:6 על מרטין קליזן (179) הסלובקי. המערכה הראשונה היתה שקולה לגמרי וכל אחד מהשניים שמר על ההגשה שלו עד 5:5. אז רודיק השיג את המשחקון החשוב וברגע קריטי, שבר וניצח 5:7. גם המערכה השניה היתה שקולה אך ב-4:4, רודיק ניצח שני משחקונים ברצף וסיים את ההתמודדות תוך שעה ו-39 דקות כשהוא משיג 5 אייסים. בשלב הבא מחכה לו דיוקוביץ'.

מרין צ'יליץ' (14) גם בסיבוב השני אחרי 6:7 ו-2:6 על יורגן מלצר. הקרואטי כבר הוביל 2:5 במערכה הראשונה אבל האוסטרי חזר לעניינים וזכה בשלושה משחקונים ברציפות בדרך ל-6:6. שם צ'יליץ' סיים את העבודה וחגג 6:7. המערכה השניה היתה סיפור אחר לגמרי. הקרואטי שבר כבר בפתיחה בדרך ל-0:2 ומשם המשיך עם עוד שבירה וסגר את ההתמודדות כבר אחרי שעה ו-36 דקות.

גם רישאר גסקה הצרפתי (20 בעולם) עשה את העבודה עם 3:6 ו-3:6 על רובין האסה ההולנדי בשעה ן-7 דקות בלבד. הצרפתי השיג 9 אייסים ולא פחות מ-27 ווינרים.

,