הצטרפו אלינו
ברשתות החברתיות:

מלך בריטניה: צפו במארי משפיל את רוג'ר פדרר 0:3 וזוכה בזהב

חודש בלבד לאחר שהפסיד לו בגמר ווימבלדון, הבריטי טייל מול השוייצרי ל-2:6, 1:6, 4:6 מדהים בקלילותו וסידר לעצמו את התואר היוקרתי בקריירה לעיני הקהל הביתי. פדרר יפרוש עם כמות גראנד סלאמים בלתי נתפסת אבל בלי זהב ביחידים

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  05.08.12 - 20:29
תחילת כתבה

אחרי עשרות הפסדים, כישלונות ודמעות שנשפכו על כר הדשא הזה, היום (ראשון) סוף סוף הלוזר הנצחי זכה לעדנה. אנדי מארי שמפסיד כל גמר שאליו הוא מגיע לא ראה איש מלבדו בראש הפודיום. ואם כבר לזכות במשהו, אז שזו תהיה מדליית זהב אולימפית על אדמת ארצו. ואם כבר לנצח מישהו, אז להביס ללא רחם את המדורג 1 בעולם, רוג'ר פדרר. אותו אחד שרק לפני חודש ניגב למארי את הדמעות על אותו כר דשא. לאלוף ווימבלדון הטרי לא היה כל מענה מול האמביציה והיכולת של מארי והבריטי ניצח 2:6, 1:6, 4:6. תבוסה ב-3 מערכות.

כולנו זוכרים את הסצנה קורעת הלב מגמר ווימבלדון האחרון. פדרר ניצח את מארי, זכה בטורניר גרנד סלאם ה-17 שלו והשאיר את שמעון פרס הבריטי לנגב את הדמעות עם הדשא. מארי אז אמר בחצי חיוך: "אני מתקרב". הוא לא ידע עד כמה. היום, מול הקהל הביתי, לשוויצרי לא היה שום סיכוי. הבריטי היה מחוייב למלכה, שיחק פשוט נפלא, לא ויתר על אף נקודה ואפילו התגלגל על הדשא רק כדי לא להפסיד. עם כזה כוח רצון, גם האיש שהמילה 'פנומן' כבר מעליבה אותו, לא יכול היה לנצח.

עיתוני בבריטניה יצאו מגדרם אמש כשהספורטאים בממלכה שברו שיא עם 6 מדליות מוזהבות ביום אחד והיום נשבר שיא נוסף. שוב הלא ייאמן קרה. משנת 1912 לא זכה בריטי במדלייה אולימפית בטניס ועכשיו, כל ילד בריטי יזכור את הרגע הזה בו זכה המקומי בזהב והמשיך לרכוב על גלי ההצלחה של בני הממלכה. למארי עוד צפויות הזדמנויות רבות, אך לפדרר בן ה-31 זו היתה ההזדמנות האחרונה להשלים את התואר היחידי שעדיין חסר לו - אלוף אולימפי. למרות כל זאת, ביום פרישתו הלא רחוק, איש לא יזכור את התואר שחסר לאגדה משווייץ, אלא רק את אלה שהשיג.

"זו הדרך הטובה ביותר להתאושש מההפסד בגמר ווימבלדון, אני לעולם לא אשכח את הזכיה הזו", אמר בסיום מארי המאושר. מן העבר השני, פדרר לא נשמע מאוכזב מדי, על אף העובדה כי כנראה יסיים את הקריירה המדהימה שלו בלי מדליית זהב אולימפית. "הוא היה הרבה יותר טוב ממני, אבל אני מרוצה מהכסף", טען הפנומן.

מהלך המשחק: המערכה הראשונה היתה שקולה לחלוטין כששני הטניסאים שמרו על ההגשות שלהם. במצב של 3:2 למארי, הבריטי הצליח לשבור את המדורג 1 בעולם בפעם הראשונה במשחק אחרי משחקון ארוך ועלה ל-2:4. השוויצרי לא הצליח לנצח עוד משחקונים במערכה, מארי שבר, 2:6.

הבריטי התחיל את המערכה השנייה עם המומנטום בו סיים את הראשונה, שבר במשחקון השני ועלה ל-0:2 מהיר. פדרר פשוט לא הגיע למשחק ומארי ניצל כל טעות, שבר פעם שנייה ועלה ל-0:5. מכאן הדרך לניצחון במערכה השנייה היתה קלה מאוד. פדרר עשה 31 שגיאות לא מחוייבות, הוא עוד הצליח בקושי לנצח משחקון ומארי לקח 1:6.

במערכה השלישית ראינו כמה ניצוצות של פדרר הגדול, האיש שיהיה אגדה נצחית. אבל מארי כבר ראה את הסוף שבר ועלה ל-3:2 ומשם הדרך לזהב היתה סלולה לחלוטין. 2:6, 1:6, 4:6 היסטורי.

המשחק על המקום ה-3:
נובאק ג'וקוביץ', סרביה - חואן מרטין דל פוטרו, ארגנטינה 7:5, 6:4
הדרום אמריקני המשיך ביכולתו הטובה ממשחק חצי הגמר בו הפסיד לפדרר. המשחק היה שקול מאוד ורק אחרי 60 דקות במערכה הראשונה ידו של דל פוטרו היתה על העליונה. ג'וקוביץ' נשבר פעם אחת במערכה השנייה והארגנטינאי סתם את הגולל על המשחק וזכה במדליית הארד.

גמר טורניר הזוגות, נשים:
ונוס וסרינה וויליאמס, ארה"ב - אנדראה הלוואקובה ולוסי הרדקה, צ'כיה 4:6, 4:6
כצפוי, האחיות החיות מאמריקה שומרות על הזהב מבייג'ין 2008 ומביאות לאבא זהב שלישי בטורניר הזוגות, אחרי שגם זכו בסידני 2000. יממה בלבד אחרי שסרינה וויליאמס כיסחה את מריה שראפובה בגמר הנשים, ונוס אחותה רצתה להצטרף לחגיגה והן היו פשוט בלתי ניתנות לעצירה. האחיות החזירו 35 ווינרים וחבטו 5 אייסים יותר מהצ'כיות בדרך למדרגה העליונה בפודיום.