הסגל הפאראלימפי התארח בבית השגריר: תביאו מדליות

המשלחת הפרארלימפית שהתה בבית השגריר, דניאל טאוב, שבירך: "אנחנו העם היחיד שיש לו יותר פרסי נובל ממדליות אולימפיות, אבל זה לא משנה, העיקר שאתם כאן"

מערכת אתר ערוץ הספורט  29.08.12 - 00:55
גרשוני, מקווה להביא מדליה
גרשוני, מקווה להביא מדליה
תחילת כתבה

שגריר ישראל בבריטניה, מר דניאל טאוב, ערך קבלת פנים היום (שלישי) לסגל הפראלימפי של ישראל למשחקים הפראלימפיים. קהל רב, בתוכו שר הרווחה, ח"כ משה כחלון, ראשי הקהילה היהודית בלונדון, נכחו בטקס קבלת הפנים הלבבית שקיים השגריר לחברי הסגל המתכוננים לפתיחת התחרויות הפראלימפיות שיחלו ביום ה'.

בדברי ברכתו אמר השגריר בין היתר: "אנחנו העם היחיד שיש לו יותר פרסי נובל מאשר מדליות אולימפיות וזה בסדר גמור. בכל זאת אני מאחל לכם להשיג מדליות, אבל זה באמת זה לא העיקר, העיקר זה שאתם כאן."

יו"ר הוועד הפראלימפי, דני בן אבו, הודה לשגריר על קבלת הפנים ושיבח את ראשי הקהילה היהודית והמתנדבים על הסיוע הרב שהם מעניקים למשלחת. "אנחנו נפעמים מהיחס של הקהילה היהודית כאן. אני חושב שישראל היא חריגה גם בנושא הזה, אין עוד משלחות שנהנות מאירוח כזה. בכלל, האירוח של האנגלים הוא יוצא דופן. אני כבר מעניק מדליה ראשונה לבריטניה – על האירוח".

 השר הבריטי לעיניני המזרח התיכון, מר אליסטר ברט, תיאר בבברכתו את ההתרגשות הרבה הקיימת בלונדון לקראת המשחקים הפראלימפיים הבאים בהמשך למשחקים האולימפיים המוצלחים: "אלה ימים נדירים עבור בריטניה, אולימפיאדה ושמש, אצלינו? כולם מדברים על המתנדבים. זו הייתה תעלומה גדולה עבורנו, פרסמנו קריאה להתנדב ולא היה לנו מושג איזו היענות אדירה תהיה. לפעמים נראה שעל כל תייר בלונדון יש מתנדב בסגול ורוד (התלבושת האחידה של המתנדבים)". השר הוסיף הלצה: "למרות שההמנון שלכם די מסובך, אני מקווה שנשמע אותו הרבה בימים הקרובים". 

הדפס