הקלע דורון שזירי סיים שישי בגמר, 1.4 נקודות מהפודיום

המשחקים הפראלימפיים: הישראלי (45) שהעפיל לגמר מהמקום ה-4, ירד שני שלבים והיה רחוק 1.4 נק' מהמדליה השביעית שלו. שחייה: פיזרו סיימה רביעית ב-100 מ' חזה

דניאל רוט  04.09.12 - 22:02
רק כמעט. דורון שזירי
רק כמעט. דורון שזירי
תחילת כתבהרק כמעט. המשחקים הפראלימפיים בלונדון כבר הגיעו למחצית הדרך והמשלחת הישראלית פתחה את יומה עם גמר נוסף, בו החמיץ דורון שזירי במעט את מדליית הארד. הקלע הישראלי סיים היום (שלישי) במקום השישי במקצה 60 שכיבה ברובה חופשי מ-50 מטרים במטווח המלכותי הפתוח בבירת בריטניה. יש לציין כי בתחרויות הקליעה אין דרגות נכות. בבריכת השחייה הבטיחה ענבל פיזרו את מקומה בגמר ה-100 מטרים חזה לנשים.

דורון שזירי בן ה-45 השיג בשלב המוקדמות סך של 589 נקודות מתוך 600 אפשריות וסיים את השלב הראשון במקום הרביעי, כאשר שמונת הראשונים העפילו לגמר. לאחר המוקדמות רק נקודה הפרידה בין שזירי לבין הארד, אך במאני-טיים הוא לא התעלה ולא הצליח לעלות לשלישיה הראשונה.

שזירי סיים בגמר עם סך של 691.8 נקודות (102.8 בפיינל), רק 1.4 נקודות ממדליית הארד, אותה לקח מת'יו סקלון המקומי, שדורג חמישי במוקדמות. במדליית הזהב זכה עבדאללה אל-ריאני מהאמירויות, שעבר בירייה האחרונה בתחרות את חואן אנטוניו ריינאלדו הספרדי.

שזירי הוא נכה צה"ל וקטוע רגל משנת 1987 וזו ההופעה השישית שלו במשחקים הפראלימפיים, כאשר באמתחתו יש 6 מדליות פראלימפיות. הקלע הישראלי, שנשא את הדגל בטקס הפתיחה, קבע השנה במטווח בהרצליה תוצאה של 600 נקודות (התוצאה המקסימלית) והוא מחזיק בשיא ישראל יחד עם מאמנו הוותיק גיא סטריק, שהדריך באולימפיאדה האחרונה את סרגיי ריכטר.

שחייה
ענבל פיזרו
, שכבר זכתה בשתי מדליות ארד במשחקים הנוכחיים, סיימה במקום הרביעי במשחה 100 מטרים חזה. הישראלית פיספסה ב-56 מאיות את מדליית הארד, כאשר הבאה אחריה נגעה בקיר כעבור יותר מ-3 שניות.