פספוס: ויינברג ו-3 השחיינים החמיצו מדליות

פראלימפי: הטניסאי נוצח בקרב על הארד. שוורץ חמישית ב-50 פרפר, שלבי וממיסטבלוב הגיעו 5 ו-6 ב-50 חופשי

מערכת אתר ערוץ הספורט  07.09.12 - 17:18
חגיגה ישראלית בבריכה. שוורץ
חגיגה ישראלית בבריכה. שוורץ
תחילת כתבההמשחקים הפראלימפיים נמצאים לקראת סיומם, והיום (שישי) המשלחת הישראלית הרגישה על בשרה פספוס מהו, אבל בכל זאת יכולה להיות גאה. ארבעה ספורטאים, ובכללם שלושה שחיינים - איאד שלבי, יצחק ממיסטבלוב וענבל גפונל שוורץ - עלו לגמרים והחמיצו מדליות. גם שרגא ויינברג, שהגיע לקרב על מדליית הארד בלונדון בטניס בכסאות גלגלים, הפסיד את המשחק הגורלי ונותר בידיים ריקות בטורניר היחידים.

בשחיה, לישראל היה יום רווי גמרים כאמור. שוורץ, שזינקה למשחה ב-50 מטרים פרפר, סיימה את המרחק בתוצאה של 39.26 שניות בחצי הגמר. במקצה הקובע היא עצרה את השעון רק על 39.89 אך נגעה בקיר רק חמישית. אוקסנה חרול האורקאינית זכתה בזהב תוך שהיא קובעת שיא עולם של 36.05.

בנוסף אליה, העפילו הבוקר גם שלבי וממיסטבלוב לקרב על המדליות ב-50 מטרים חופשי, אלא שגם הם לא הצליחו להגיע לפודיום. שלבי נגע בקיר במקום החמישי, בזמן של 1:07.07 דקות, ומיד אחריו הגיע ממיסטבלוב עם 1:07.94 במקום השישי. השנים היו רחוקים מיאנג יאנג הסיני, שקטף את הזהב עם 1:01.39.

טניס
ויינברג, שנוצח בחצי הגמר בדרבי הישראלי מול נועם גרשוני, נכנע 1:6, 6:3, 6:4 לניקולאס טיילור האמריקאי וירד מאוכזב אחרי שעה ו-44 דקות של טניס. אחרי מערכה ראשונה נפלאה מבחינת הישראלי, יריבו התעורר ולקח את הארד.

אבל מחר, יהיה זה גרשוני שיוכל לתקן עבור המשלחת הישראלית ולהביא את מדליית הזהב הראשונה אחרי 4 מארד ו-2 מכסף. הטניסאי, שנפצע במהלך שירותו הצבאי, ינסה לנצח את דוד ואגנר האמריקאי במשחק הגמר.

הדפס