זהב ראשון בלונדון: נועם גרשוני ניצח בגמר הטניס בכסא גלגלים

הישג מדהים לישראלי בן ה-29, שנפצע במלחמת לבנון השניה והחל לשחק רק לפני כשנה וחצי. גרשוני הביס 3:6, 1:6 את המדורג 1 בעולם מארה"ב, דייויד וגנר, והעניק למשלחת הישראלית זהב פראלימפי ראשון מאז משחקי אתונה 2004

דניאל רוט  08.09.12 - 17:41
תחילת כתבה

נועם גרשוני זכה היום (שבת) במדליית הזהב בטורניר הטניס בכסא גלגלים, עם 3:6, 1:6 תוך 56 דקות על דייויד ואגנר האמריקני שמדורג 1 בעולם, וסיים בצורה מושלמת מסע בן 6 שנים. הישראלי עלה על הפודיום, זכה לשמוע את "התקווה" לקול תשואות האוהדים הישראלים הרבים באצטדיון בלונדון, ולא הצליח לעצור את הדמעות.

גרשוני המשיך לאחר טקס הענקת המדליות לקבל חיבוק חם מאמא שלו שחיכתה ביציע, ולאחר מכן הצליח לומר כמה מילים: "אחי תמיד אומר לי שאני קצת איטי, לוקח לי קצת זמן לעכל את זה".

ב-2006, גרשוני היה מעורב בהתרסקות מסוק אפאצ'י כאשר שירת כטייס במלחמת לבנון השנייה, נפצע וחטף שיתוק קשה. לאחר תקופת שיקום ארוכה הוא החל לשחק טניס בכסא גלגלים רק לפני שנה וחצי, אבל החל להשתפר וזכה בכמה טורנירים נחשבים. היום, התהליך הזה הגיע לשיא עם זכייה במדליית הזהב בקטגוריית הקוואד (רמת הנכות הגבוהה ביותר).

עבור הטניסאי מדובר במדלייה השנייה במשחקים הנוכחיים, לאחר שלקח את מדליית הארד בזוגות ביחד עם שרגא ויינברג. אותו ויינברג היה הקורבן של גרשוני בחצי הגמר ביום חמישי, במשחק שהבטיח למשלחת הישראלית מדלייה נוספת בלונדון. זאת מדליית הזהב הפראלימפית הראשונה של ישראל מאז המשחקים באתונה 2004. בנוסף, זו המדלייה השביעית של המשלחת הישראלית בלונדון, מדליה אחת יותר מהמאזן שלה במשחקים הקודמים בבייג'ין.

שרת התרבות והספורט לימור לבנת בירכה את גרשוני על זכייתו: "ריתקת וריגשת מדינה שלמה לכל אורך המשחקים. צבעת את ההצלחה האדירה של המשלחת הישראלית במשחקים בצבע זהב.
בתוך פרק זמן קצר יחסית העפלת לצמרת של הטניס הפראלימפי וברגע האמת הצלחת להגיע לשיא. אני מודה לך על ההשקעה והמחויבות ובטוחה שאזרחי ישראל גאים בך".

במשחק עצמו, הישראלי שלט לכל אורך הדרך. אחרי ששמט רק מערכה בבדרך לגמר, גרשוני הציג יכולת משובחת מול ואגנר הוותיק, כאשר הוא חובט 27 ווינרים מול 18 בלבד של האמריקאי. נוסף על כך, הטניסאי ניצל לא פחות מ-6 הזדמנויות שבירה מתוך 8 אפשריות.