גרשוני: "הרגשה מדהימה. לא חלמתי על זה"

המשלחת הפראלימפית חזרה ארצה והתקבלה בחמימות. מדליסט הזהב: "הישג מדהים". פיזרו: "חוויה מטורפת"

דניאל רוט  11.09.12 - 01:21
תחילת כתבה

חברי משלחת הפראמליפית נחתה הלילה בישראל, כאשר המשפחות, החברים, ארגון נכי צה''ל וראשי הוועד האולימפי והפראלימפי קיבלו את פניהם בחמימות רבה. ההמולה הייתה בעיקר סביב נועם גרשוני שזכה במדלית הזהב בטניס לכיסאות גלגלים בלונדון. בסה"כ זכו הספורטאים שלנו ב-8 מדליות, שתיים יותר בהשוואה לבייג'ין.

"זו הרגשה מדהימה, לא דימיינתי דבר כזה", אמר גרשוני לאתר ערוץ הספורט בנתב"ג, "לא חלמתי בכלל על זכייה בזהב. אמרו שיהיה ברדק כשאחזור, וזה אפילו יותר ממה שחשבתי שיהיה. אין ספק שהישג מדהים". ענבל פיזרו, שחזרה עם 3 מדליות, אמרה: "פעם ראשונה שגם נהנתי מהאולימפיאדה. זו חוויה מטורפת. היה קשה ומלחיץ אבל אני שמחה שהכל כבר מאחורי".

ישראל דורגה במקום ה-45 בטבלת המדליות עם 1 מזהב, 2 מכסף ו-5 מארד. דורון שזירי וקובי ליאון זכו במדליות כסף בקליעה ובאופני היד ואילו השחיינים עשו את שלהם עם שלל מדליות. נועם גרשוני אף זכה במדליית ארד לאחר שסיים במקום השלישי בטורניר הזוגות יחד עם שרגא ויינברג.

לישראל היו גם ארבע מדליות נוספות מארד, שכולן הגיעו מבריכת השחייה. ענבל פיזרו, שזכתה בשלוש מדליות מכסף בבייג'ין, עלתה שלוש פעמים לפודיום גם בלונדון. השחיינית הנפלאה סיימה במקום השלישי בגמר ה-50, ה-100 וה-200 מטרים חופשי. יצחק ממיסטבלוב, שהשתתפותו במשחקים הפראלימפיים לוותה במחלוקת רבה בשל כך שגרם לפני כארבע שנים לתאונה בה נהרגו שני בני אדם, זכה לחייך מעט עם מדליית ארד ב-200 מטרים חופשי.