נציגים מריו 2016 גנבו מידע ממארגני המשחקים בלונדון

10 הברזילאים שהתארחו אצל הוועדה המארגנת של לונדון לצורכי לימוד ונתפסו בשעת מעשה, פוטרו לאחר שסבסטיאן קו התערב. מהוועד של ריו 2016 נמסר: "זהו מקרה בודד, הם נהגו בניגוד לנהלים ולמה שנדרש מהם"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  24.09.12 - 07:24
מבוכה גדולה לוועדה המארגנת של ריו (gettyimages)
מבוכה גדולה לוועדה המארגנת של ריו (gettyimages)
תחילת כתבה

המשחקים האולימפיים בלונדון רק הסתיימו, הלפיד בקושי כבה וכבר שערורייה ראשונה לקראת האולימפיאדה הבאה. ראשי ריו 2016 יכולים להתבייש. 10 עובדים מהצוות הברזילאי נתפסו גונבים מסמכים מהמחשבים של הוועד המארגן של אולימפיאדת לונדון 2012.

הצוות שהגיע מריו ועבד כתף אל כתף יחד עם הצוות המארגן של המשחקים בלונדון, העתיק ללא אישור מסמכים מסווגים שעסקו בתכנון אסטרטגי ותכניות ביטחון. "הצוות הברזילאי עבד בשיתוף עם הצוות האנגלי והיתה להם גישה חופשית למאגרי המידע", אמר דובר המשחקים בלונדון, "למרות הגישה החופשית, לא היה להם כל אישור לקחת מסמכים".

יו"ר הוועדה המארגנת של האולימפיאדה בלונדון, סבסטיאן קו, התקשר מיד לעמיתו הברזילאי קרלוס נוזמן, סיפר לו על העבירה שבוצעה ודרש תגובה מיידית של הוועד. נוזמן לא היסס ושלח את העובדים לביתם.

מארגני אולימפיאדת ריו מסרו בתגובה: "המעורבים במעשה אותרו, הוועד עשה כל שביכולתו לפתור את המצב. כל המסמכים הוחזרו והעובדים פוטרו לאלתר". מארגני ריו התעקשו כי מדובר במקרה בודד וכי כל הפעילים מונחים לנהוג בצורה אתית ואחראית.