אלסנדרו נסטה הודיע על פרישה: אני מתכוון לאמן

בלם לאציו ומילאן לשעבר תלה את הנעליים: "אנוח קצת ואז אתחיל ללמוד"

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  20.10.13 - 15:47
אלסנדרו נסטה, רוצה להיות מאמן (gettyimages)
אלסנדרו נסטה, רוצה להיות מאמן (gettyimages)
תחילת כתבהבמשך שנים רבות הוא נחשב לאחד משחקני ההגנה הטובים ביותר בעולם, עכשיו הוא תולה את הנעליים. אלסנדרו נסטה הודיע רשמית על פרישה בתום העונה הנוכחית, וכבר סימן את היעד הבא. 

אלסנדרו נסטה בן ה-37, כיום שחקן מונטריאול אימפקט מה-MLS, הודיע כי יפרוש ממשחק פעיל בסיום העונה הנוכחית בצפון אמריקה ויפנה לדרך חדשה: "עכשיו אנסה להיות מאמן. אנוח כמה חודשים ואז אתחיל בלימודים שלי". 

הבלם הוותיק, אוהד לאציו מוצהר שגדל במחלקת הנוער של המועדון, עלה לבוגרים בגיל 17 ונשאר בצד הלבן-תכול של רומא עד 2002 אחרי זכיה באליפות, בשני גביעי איטליה ובגביע המחזיקות.

בקיץ 2002 עבר נסטה למילאן תמורת למעלה מ-30 מיליון יורו, סכום אסטרונומי עבור בלם. עד מהרה הפך השחקן הבינ"ל לעוגן במרכז ההגנה של הרוסונרי, איתם זכה בשתי אליפויות, בגביע איטליה, פעמיים בליגת האלופות ופעם אחת בגביע העולם למועדונים.

הוא נבחר ארבע פעמים לשחקן ההגנה של השנה באיטליה, התברג 4 פעמים להרכב השנה של אופ"א וב-2004 הוכתר כאחד מ-125 השחקנים הטובים בעולם. הוא היה שותף לזהב האולימפי ב-1996 וגורם מרכזי בנבחרת איטליה שהניפה את גביע העולם ב-2006. עם מונטריאול זכה לאחרונה באליפות ובקרוב הוא מתכוון לעמוד על הקווים.