מוכנות לאלופות? מחזור סיום לוהט באיטליה

אינטר ואטאלנטה בעמדת יתרון. מילאן מחכה למעידה ורומא לנס

מערכת אתר ערוץ הספורט
מערכת אתר ערוץ הספורט  26.05.19 - 11:15
תחילת כתבה

קריאה אחרונה בהחלט לנוסעים לאירופה. הליגה האיטלקית תגיע הערב (שבת) לסיומה עם פיניש מטורף שצפוי במאבק על שני הכרטיסים האחרונים לליגת האלופות. אחרי שיובנטוס ונאפולי מזמן הבטיחו את מקומן עם הגדולות ביבשת, יהיו אלה אינטר, אטאלנטה, מילאן ורומא שיקוו ללכת בעקיבותן.

אטאלנטה, שחולמת על עליה היסטורית למפעל היוקרתי, נמצאת בעמדה הטובה ביותר עם 66 נקודות, כמו גם אינטר הרביעית. מילאן עם 65 ורומא עם 63 חולקות כרגע את המקומות 5-6 שמובילים רק לליגה האירופית. יש לזכור שבמקרה של שוויון נקודות בין הקבוצות, מה שקובע בשיטה האיטלקית הוא המאזן הפנימי בין הקבוצות ולא הפרש שערים.

לאינטר יש יתרון במאזן הפנימי על פני אטאלנטה ומילאן. למילאן יתרון על פני אטאלנטה ורומא. לרומא אין שום יתרון על אף קבוצה במאבק הזה. במאבק משולש בין אטאלנטה, אינטר ומילאן, לקבוצות בכחול יש יתרון על פני הרוסונרי.

המשחקים:
אטאלנטה - ססואולו
אינטר - אמפולי
רומא - פארמה
ספאל - מילאן

מי צריכה מה?
אטאלנטה: תעלה אם תנצח את ססואולו. יכולה לעלות גם בתיקו, אם מילאן לא מצליחה לנצח. במקרה של הפסד  היא תעלה אם מילאן תפסיד. אם אטאלנטה תפסיד ומילאן תנצח, הרי שהפסד של אינטר יעזור לאטאלנטה להעפיל גם כן.

אינטר: תעלה אם תנצח את אמפולי. תיקו יספיק אם מילאן לא תנצח. אינטר תוכל לעלות גם בהפסד, רק בהנחה שמילאן לא תנצח.

מילאן: חייבת לנצח את ספאל ולקוות שאטאלנטה או אינטר לא יצליחו לנצח. הרוסונרי יעלו בתיקו בתנאי שאטאלנטה תפסיד או שאינטר תנצח או תסיים בתיקו, או שאטאלנטה ואינטר יפסידו ורומא תנצח. הפסד ישלח את מילאן לליגה האירופית.

רומא: יכולה לעלות לאלופות רק אם תנצח את פארמה, ואחד משני התרחישים הבאים יצאו לפועל: אטאלנטה, אינטר ומילאן יפסידו או שאטאלנטה תפסיד, מילאן תסיים בתיקו ואינטר תנצח או תסיים בתיקו. במקרה של תיקו והפסד, רומא חוץ לליגת האלופות.